RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tarcza Finansowa PFR: Za pośrednictwem banków do polskich firm trafiło 53 mld zł 

Tarcza Finansowa PFR to rządowy program wsparcia finansowego dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku COVID-19 (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

53 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR trafiło na konta firm – poinformował w środę Polski Fundusz Rozwoju. Wartość wsparcia to 100 mld zł.

Polska pomaga w walce z COVID-19. Wyruszył konwój na Ukrainę i do Mołdawii

Organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych pomoc humanitarna na rzecz walki z Covid-19 dotarła już do kilku krajów, m.in. Armenii i Gruzji...

zobacz więcej

Jak wynika z danych opublikowanych na stronie Funduszu, z Tarczy Finansowej PFR skorzystały 288 394 firmy zatrudniające 2,73 mln pracowników. W sumie za pośrednictwem banków PFR wypłacił 53 mld zł. Do mikroprzedsiębiorców trafiło 15,8 mld zł, a do małych i średnich przedsiębiorstw - 37,2 mld zł.

Tarcza Finansowa PFR to rządowy program wsparcia finansowego dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku COVID-19. Pomoc jest skierowana do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych, średnich oraz dużych firm. Wartość wsparcia to 100 mld zł.

PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 62 mld zł. Fundusz realizuje program tarczy finansowej we współpracy z bankami komercyjnymi i spółdzielczymi, które odgrywają kluczową rolę w dystrybucji środków pozyskanych przez PFR na jego realizację.

źródło:
Zobacz więcej