RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

San w Przemyślu powyżej stanu alarmowego. Czytelnik przesłał nam zdjęcie

Stany ostrzegawcze przekroczone są na 16 wodowskazach na Wisłoku i Sanie oraz ich dopływach (fot. Twoje Info)

Z informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wynika, że na skutek intensywnych opadów deszczu, które od kilku dni nawiedziły region, stany alarmowe są przekroczone na czterech wodowskazach na rzekach: San w Przemyślu o 46 cm i Leżachowie o 31 cm; Wisznia (dopływ Sanu) w Nienowicach o 65 cm i Trzebośnica w Sarzynie o 39. Na platformę TWOJE INFO otrzymaliśmy od pana Daniela zdjęcie przedstawiające aktualny poziom Sanu. Zachęcamy do nadsyłania kolejnych materiałów na adres twoje@tvp.info oraz numer 601 600 100.

Podtopienia. Żołnierze WOT wspierają strażaków

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na wniosek wojewody podkarpackiego podjął decyzję o zaangażowaniu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej...

zobacz więcej

Stany ostrzegawcze przekroczone są na 16 wodowskazach na Wisłoku i Sanie oraz ich dopływach.

W związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczną w regionie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła we wtorek alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe dla części regionu.

Alarm powodziowy dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego i stalowowolskiego oraz dla miasta Przemyśla i gminy Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego oraz gminy Dynów i miasta Dynowa powiatu rzeszowskiego.

Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone dla powiatów lubaczowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych gmin powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego oraz samego Tarnobrzega i Krosna.

Według prognoz pogody, intensywne opady deszczu mają przechodzić przez Podkarpacie do środy włącznie. Rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek zapewniła, że służby są w pogotowiu.

źródło:
Zobacz więcej