RAPORT

Pogarda

Premier: Nie chcemy przegapić czwartej rewolucji przemysłowej

Kryzys spowodowany pandemią stanowi dla nowoczesnych firm szansę na sukces (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Kryzys spowodowany pandemią stanowi dla nowoczesnych firm szansę na sukces (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Nie chcemy przegapić czwartej rewolucji przemysłowej, a kryzys spowodowany pandemią stanowi dla nowoczesnych firm także szansę na sukces – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie SelfMaker w Łodzi.

Tarcza 4.0 uchwalona przez Sejm. Dopłaty do kredytów i dłuższy zasiłek opiekuńczy

Sejm uchwalił tak zwaną Tarczę antykryzysową 4.0, która wprowadza m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm znajdujących się w trudnej...

zobacz więcej

Premier mówił, że kryzys, w którym znalazł się świat w związku z pandemią koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie szansą, czego przykładem są produkty firmy SelfMaker, służące między innymi dezynfekcji rąk.

– To jest na pewno gospodarka 4.0. To jest ta czwarta rewolucja przemysłowa, której nie chcemy tym razem przegapić, bo poprzednie trzy w ciągu ostatnich 200 lat przeszły nam koło nosa – powiedział Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że firma zatrudniająca 30 pracowników ma 100 kooperantów. Zauważył, że SelfMaker zatrudnia nowych pracowników i zwiększa sprzedaż w Polsce oraz za granicą.

– Nowoczesność to jest i może być nasze drugie polskie imię i w ten sposób będziemy podbijać gospodarczo kolejne kraje i przez to podnosić poziom gospodarczy w Polsce – ocenił szef rządu.

Także założyciel i prezes firmy SelfMaker Marek Wieteska podkreślał, że „zachodnie koncerny kupują od nas technologie, które stosują u siebie”. Jak powiedział, jego zakład pracuje przede wszystkim na potrzeby krajowe, ale oprócz tego działa również dla odbiorców w 10 państwach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej