RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier Morawiecki: Do Wielkopolski z tarczy wpłynęło 10 mld złotych

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał we wtorek do Poznania (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Premier Mateusz Morawiecki przyjechał we wtorek do Poznania (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Nie zawiedliśmy polskich rodzin w pierwszej naszej kadencji – ocenił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w stolicy Wielkopolski. Poinformował, że do województwa wpłynęło już 10 mld złotych, co ma wystarczyć na ratowanie miejsc pracy. Szef rządu odbył też we wtorek spotkanie z Senatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, podczas którego wręczył czek na kwotę 52 mln zł, aby wesprzeć budowę Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w tym mieście.

Tarcza antykryzysowa. Minister Maląg apeluje do Rafała Trzaskowskiego

Ponad 46 mld zł trafiło do polskich przedsiębiorców w celu ochrony miejsc pracy – poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W następnych latach na ten cel ma jeszcze trafić ponad pół miliarda złotych. Budowa CZSK w Poznaniu została wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Rządu. – Inwestycja jest bardzo potrzebna. Funkcjonowanie służby zdrowia może być wizytówką Polski – zaznaczył Morawiecki. Jak dodał, to jedna z ważniejszych inwestycji medycznych w kraju.

Do Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego mają zostać przeniesione dwa szpitale Uniwersytetu Medycznego z innych rejonów Poznania. Wpisuje się to w pierwszy moduł CZSK, którego koszt ma wynieść ponad pół miliarda złotych. Pieniądze na inwestycję mają pochodzić głownie z budżetu państwa.

KPRM: Kwota wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej przekroczyła 8,7 mld złotych

Od chwili uruchomienia tarczy antykryzysowej dotychczasowa łączna kwota wsparcia dla przedsiębiorców i samozatrudnionych przekroczyła 8,7 mld...

zobacz więcej

Premier spotkał się też z mieszkańcami Poznania. Mówił m.in. o sytuacji gospodarczej w czasach epidemii. – Dzisiaj dokładnie wpłynęło już do Wielkopolski 10 mld złotych z tarczy finansowej na ratowanie miejsc pracy – poinformował.

Zauważył, że w innych krajach europejskich sytuacja jest trudniejsza. – Popatrzmy, co dzieje się w Hiszpanii, we Francji – w bogatych krajach zachodniej Europy bezrobocie rośnie niestety jak na drożdżach. U nas sytuacja jest dużo lepsza, pod kontrolą, dlatego właśnie, że do takich miejsc jak Wielkopolska wpłynęły bardzo duże środki z budżetu centralnego Rzeczpospolitej na ratowanie miejsc pracy – powiedział.

– Rozmawiałem dzisiaj z przedsiębiorcami wielkopolskimi. Oni to potwierdzają. Za nami świadczą fakty – zaznaczył. – To jest plan prezydenta Andrzeja Dudy – ratować miejsca pracy i tworzyć co raz więcej miejsc pracy – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej