RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pisarka zaatakowała wyborców PiS. Piękne Polki odpowiedziały jej zdjęciami

Akcja #pisowskiryj podbija sieć (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński/tt/ @Dumna_z_Polski/ @Aneta_3485k/ @Ilona54723756)
Akcja #pisowskiryj podbija sieć (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński/tt/ @Dumna_z_Polski/ @Aneta_3485k/ @Ilona54723756)

„Z pozdrowieniami dla pani Marii Nurowskiej” – piszą w sieci Polki utożsamiające się z konserwatywną stroną sceny politycznej, wrzucając do sieci swoje zdjęcia. Zaznaczają, że pisanie o wyborcach PiS „ordynarne ryje” to skandal. „Z kolei my przesyłamy pani ukłony i same życzliwości” – zaznaczają.

„Potrzeba spokoju” i „ordynarne ryje”. PiS: Mamy do czynienia z obłudą

W dniu, w którym liderzy Platformy Obywatelskiej mówili, że Polacy pragną spokoju kandydująca do Senatu z poparciem tej partii Maria Nurowska...

zobacz więcej

Słowa Marii Nurowskiej padły w sieci pod koniec 2019 roku i wywołały wtedy burzę. „Miałam możliwość zobaczyć te twarze, a właściwie mordy. Oni mają ordynarne ryje i to jest wszystko elektorat PiS. A ich baby! Nie lepsze" - komentowała pisarka. Nie bez znaczenia był fakt, że kandydowała wówczas do Senatu z poparciem Platformy Obywatelskiej.

Jak to bywa w kampanii wyborczej, mimo upływu kilku miesięcy również te słowa zostały teraz przypomniane, a cytat zaczął krążyć w sieci.

Tym razem wywołał jeszcze większą reakcję niż poprzednio. Internet zalała bowiem fala zdjęć.

„Nurowska o tych pisowskich ryjach powiedziała we wrześniu, kiedy próbowała kandydować do Senatu z Platformy. Fakt, że akcja #PisowskiRyj robi teraz taką karierę pokazuje, że słowa wielkich pisarzy zawsze doceniane są po pewnym czasie” - żartuje w sieci publicysta Wiktor Świetlik.

Chociaż słowa pisarki były agresywne, akcja prowadzona teraz w sieci ma zaskakująco pozytywny wydźwięk. Kobiety na udostępniany przez siebie fotografiach są uśmiechnięte, a do ataku Marii Nurowskiej podchodzą z dystansem.

"Szanowna pani Nurowska, nie dostrzegam w pani doskonalszego dzieła Bożego niż w oczach wszystkich innych stworzonych na obraz i podobieństwo Boże" - skomentowała Anna Kwiecień (posłanka PiS), która również pokazała swoje zdjęcie w sieci.

źródło:
Zobacz więcej