RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żółte alerty dla Podlasia, Warmii i Mazur

Spodziewajmy się silnych burz i ulew (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

IMGW wydał rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla woj. i podlaskiego oraz dla wschodnich powiatów warmińsko-mazurskiego. W woj. lubelskim obwiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

„Przygotuj się na podtopienia”. Nadciągają kolejne burze, RCB wydaje alert

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak poinformowano, „możliwe są...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zniósł jednocześnie ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem, które obowiązywały w poniedziałek w województwie mazowieckim.

W regionach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia IMGW prognozuje wystąpienie umiarkowanych oraz silnych opadów deszczu, którym towarzyszyć będą burze i wiatr osiągający w porywach 70 km/h. Lokalnie możliwy jest także grad.

We wtorek na wschodzie zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu, od Mazur po Lubelszczyznę miejscami burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, przelotne opady deszczu, miejscami burze, zwłaszcza od Pomorza po Śląsk. Od 19 do 23 st., chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz oraz wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h.

W środę zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami burze, z wyjątkiem krańców północnych. Od 17 do 21 st. na południu i nad morzem, od 22 do 26 na pozostałym obszarze, najchłodniej na Podhalu, około 15. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz oraz wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h.

źródło:

Zobacz więcej