RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy sondaż: jeden z kandydatów ma szansę wygrać z Dudą w II turze [WIDEO]

Gdyby wybory odbyły się dziś, pierwszą turę wygrałby prezydent Andrzej Duda, zdobywając wynik ponad 41 proc. Dalej byłby Rafał Trzaskowski, na którego głosowałoby niemal 30 proc. wyborców, a trzeci byłby Szymon Hołownia z wynikiem ponad 11 proc. W drugiej turze Duda pokonałby Trzaskowskiego, ale już nie Hołownię – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, przygotowanego dla programu „Finał Kampanii”.

Sondaż parlamentarny. Kto miałby większość w Sejmie?

Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby większość mandatów w Sejmie i mogło samodzielnie rządzić – wynika z...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Pierwszą turę wygrałby Andrzej Duda z wynikiem 41,38 proc. Drugi byłby Rafał Trzaskowski z wynikiem 29,86 proc., a trzeci Szymon Hołownia z wynikiem 11,18 proc. Dalej znaleźliby się Krzysztof Bosak – 7,34 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,55 proc. i Robert Biedroń – 2,93 proc. 0,76 proc. zagłosowałoby na innego kandydata.

Ankietowanym zadano też pytanie, co by było gdyby w drugiej turze znaleźli się Duda i Trzaskowski. Na pierwszego głos oddałoby 51 proc., a drugiego – 49 proc.

Gdyby w drugiej turze spotkali się Duda i Hołownia, wygrałby ten drugi. Na urzędującego prezydenta zagłosowałoby 48 proc. wyborców, a na jego kontrkandydata – 52 proc.

W razie przejścia do drugiej tury Dudy i Kosiniaka-Kamysza, obaj dostaliby po 50 proc. głosów.

Gdyby rywalem Dudy w drugiej turze miał okazać się Bosak, to na Dudę zagłosowałoby 58 proc., a na Bosaka 42 proc.

Jeśli z obecnym prezydentem mierzyłby się Biedroń, to Duda wygrałby z przewagą 56 proc. do 44 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej