RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podlasie. Weselnicy zarażeni koronawirusem

Na imprezie bawiło się 100 osób (fot.Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Trzech mieszkańców powiatu sejneńskiego (Podlaskie) zaraziło się koronawirusem na weselu, które odbyło się w miejscowości Giby. Zarażeni to m.in. radna gminy Giby oraz urzędnik powiatowy.

Są najnowsze dane o epidemii. Kolejne zarażenia i ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych 311 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem w...

zobacz więcej

Wesele, na którym bawiło się ponad 100 osób odbyło się 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Edpidemiologiczna w Sejnach potwierdziła w niedzielę informację o trzech chorych w tym powiecie. To pierwsze przypadki zachorowania na Sejneńszczyźnie.

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników, Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku będzie nieczynne.

Kwarantanną zostało objętych już kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna tej gminy. Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach.

Jak poinformował wójt gminy Giby Robert Bagiński, od poniedziałku pozostali urzędnicy będą pracowali, ale urząd będzie zamknięty dla mieszkańców. Wójt także przebywa na kwarantannie.

źródło:

Zobacz więcej