RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małopolskie: Nawałnica zniszczyła most i drogę

Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika na platformę Twoje Info (fot. Twoje Info)
Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika na platformę Twoje Info (fot. Twoje Info)

Burze i ulewne deszcze uszkodziły most i drogę powiatową w Małopolsce. – Na odcinku Kasinka Mała-Węglówka obiekty te zostały wyłączone z użytkowania ok. 3:00 w nocy – powiedział portalowi tvp.info bryg. Roman Ajchler z myślenickiej straży pożarnej. Zdjęcia zniszczeń otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Nawałnice nad Polską. Informujcie nas o ich skutkach

Od kilku dni gwałtowne burze i ulewne deszcze nawiedzają Polskę. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia  dla dziesięciu  województw. Informujcie nas o...

zobacz więcej

W nocy z 20 na 21 czerwca br. nad powiatem myślenickim i limanowskim przeszły ulewne deszcze. Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację IMGW ostrzega, że możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia trzeciego.

Również ze skutkami zniszczeń po gwałtownej ulewie walczy gmina Łapanów (Małopolskie).

– Intensywne opady spowodowały to, że woda obeszła wał przeciwpowodziowy i zalała w centrum wszystkie budynki usługowe, sklepy handlowe, mieszkaniowe, kościoły, dom kultury, biblioteki, warsztaty terapii zajęciowej, żłobek – mówił w rozmowie z portalem tvp.info wójt gminy Andrzej Śliwa. Woda zalała także okoliczne miejscowości: Grabie, Wolica, Wieruszyce, Tarnawa.

– Większe opady nastąpiły z sąsiedniej gminy Jodłownik, w której skumulowała się fala uderzeniowa i pojawiła się nagle w Łapanowie. O godz. 23:00 straż pożarna zabezpieczała workami podtopienia – pinformował wójt.

– Stan i przypływ wody był większy niż w 2010 roku, gdzie podobnie w tym samym miejscu woda zalała naszą gminę – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej