RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Klepsydra Dudy”. Skandaliczne plakaty w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda jest obiektem hejtu (fot. TT/Tomasz Słowiński)

W kilku miejscach Warszawy rozklejono plakaty imitujące klepsydrę. Jako osobę zmarłą wskazano prezydenta Andrzeja Dudę. Akcja ma swoich zwolenników. Zdjęcie na tle plakatu zrobił sobie jeden z senatorów Koalicji Obywatelskiej.

Protest antyprezydencki. Jego liderzy mówili o nienawiści PiS i wrzeszczeli – „wypierd***ć” [WIDEO]

„PiS to przede wszystkim nienawiść, oni są chorzy z nienawiści”, „Zniknijcie, przestańcie nas krzywdzić” – wykrzykiwali w sobotę pod Pałacem...

zobacz więcej

„Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi” – wskazano na plakatach, uzupełnionych logiem Prawa i Sprawiedliwości, przy czym literę „i” zastąpiono środkowym palcem, zaś „S” symbolem dolara.

„Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta »Lepszego Sortu«” – uzupełniono. Daty oznaczają pierwszą i ewentualną drugą turę wyborów prezydenckich.

„Panie Trzaskowski, czy to jest ta wasza mityczna »po(li)tyka miłości«? W rządzącej przez Pana Warszawie na Marszałkowskiej jakiś człowiek 30 min temu rozklejał takie »klepsydry«. Pewnie nie zapłacił, więc należy je usunąć” – napisał na Twitterze Słowiński.

Nie wszystkich oburzył skandaliczny plakat. Senator Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki zrobił sobie przy nim zdjęcie i opublikował na Facebooku. „Taka sytuacja dziś w Warszawie. No cóż, wszystko ma swój początek, ale ma też swój koniec” – zasugerował. Wpis uzupełnił hasztagiem #Trzaskowski2002. Obecnie post nie jest widoczny na jego profilu.

źródło:
Zobacz więcej