RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Posłowie KO o wypowiedzi Trzaskowskiego: „nie oglądałam”, „nie mam czasu”, „nie chcę mówić”

Kandydat KO dwukrotnie mijał się z prawdą w sprawie swojej postawy wobec obniżenia wieku emerytalnego (fot. PAP/Rafał Guz)
Kandydat KO dwukrotnie mijał się z prawdą w sprawie swojej postawy wobec obniżenia wieku emerytalnego (fot. PAP/Rafał Guz)

Czwórka polityków KO nie miała dziś czasu lub ochoty rozmawiać z portalem tvp.info na temat słów swojego Rafała Trzaskowskiego. Rafał Trzaskowski dwukrotnie dziś mijał się z prawdą w sprawie swojej postawy wobec obniżenia wieku emerytalnego. – Widać wyraźnie, że Rafał Trzaskowski kłamie jak z nut.(…) Jeśli Trzaskowski i jego koledzy odzyskają władzę, podniosą wiek emerytalny i będą to uzasadniać kryzysem tak, jak to robili w związku z kryzysem w 2011 r. – powiedział nam z kolei Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

Poważna wpadka kandydata KO. Skłamał w ważnej sprawie, dwa razy w ciągu 30 sekund

– 4 lata temu nie byłem posłem – powiedział kandydat KO Rafał Trzaskowski, kiedy zapytano go o głosowanie w sprawie wieku emerytalnego. Po...

zobacz więcej

– Cztery lata temu nie byłem posłem – powiedział dziś w Sorkwitach na Mazurach kandydat KO Rafał Trzaskowski, kiedy zapytano go o głosowanie w sprawie wieku emerytalnego. Po konsultacji ze współpracownikami oświadczył, że cztery lata temu był posłem „i to bardzo dumnym, ale nie głosowaliśmy wtedy podwyższenia, ani obniżenia wieku emerytalnego”. Tu również szybko wytknięto mu kłamstwo, bo właśnie wtedy w Sejmie głosowano nad tą sprawą. A poseł Rafał Trzaskowski był przeciwko obniżeniu wieku przejścia na emeryturę.

Portal tvp.info zapytał polityków KO, co sądzą o wypowiedzi swojego kandydata.

Czasu nie miał na rozmowę szef Nowoczesnej Adam Szłapka. Przesłaliśmy mu pytania dotyczące sprawy, jednak wciąż się do nich nie ustosunkował.

– Nie słuchałam jego wypowiedzi, w związku z tym nie będę jej komentować – powiedziała z kolei b. szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Dzwoniliśmy również do posłanki PO Kingi Gajewskiej. Ta nie była chętna w ogóle rozmawiać. Na pytanie, czy można skontaktować się z nią później, stwierdziła: „Niekoniecznie”. Podobnie nie był skory do rozmowy poseł PO Zbigniew Konwiński.

„Cześć Rafał. To ja, Polska. Słabo się znamy”. Nowy spot sztabu Dudy [WIDEO]

Sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy pokazał nowy spot wyborczy – „Rafał nie kłam”. W nagraniu skomentowano dotychczasowy...

zobacz więcej

Komentarza udzielił nam z kolei Adam Bielan, szef sztabu Andrzeja Dudy.

– Widać wyraźnie, że Rafał Trzaskowski kłamie jak z nut. Nawet mu powieka nie drgnie, gdy okłamuje wyborców. Jeżeli Rafał Trzaskowski nie pamięta, że 4 lata temu był posłem i głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, to albo ma tak duże kłopoty z pamięcią, że nie powinien sprawować jakichkolwiek stanowisk, albo świadomie okłamuje opinię publiczną – powiedział Bielan.

– Przypomnijmy, Rafał Trzaskowski uważał, że podniesienie wieku emerytalnego to jest akt modernizacji Polski. Potem, po wyborach z 2015 r. apelował, byśmy się wycofali z obietnicy obniżenia wieku emerytalnego. Potem głosował przeciwko jego obniżeniu. Teraz właściwie codziennie mówi co innego. Jest jak cała jego formacja, która w tej sprawie od wielu lat okłamuje Polaków. W 2011 r., przed wyborami PO również kłamała, że nie podniesie wieku emerytalnego, a później to zrobiła. Nie miejmy złudzeń. Jeśli Rafał Trzaskowski i jego koledzy odzyskają władzę, podniosą wiek emerytalny i będą to uzasadniać kryzysem tak jak to robili w związku z kryzysem w 2011 r. – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej