RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syn Muhammada Alego: Ruch Black Lives Matter jest rasistowski

Muhammad Ali (fot. REUTERS/Andreas Meier)

Syn legendarnego boksera Muhammada Alego twierdzi, że jego ojciec, który przez całe życie walczył z rasizmem, nie poparłby protestów po śmierci George’a Floyda, ponieważ przerodziły się one w grabieże i akty przemocy. Ocenił także, że ruch Black Lives Matter jest rasistowski.

Antifa planowała powstanie antyrządowe od miesięcy

Aktywiści skrajnie lewicowego ruchu Antifa zaczęli planować wzniecanie ogólnonarodowej rebelii antyrządowej już w listopadzie, kiedy sezon kampanii...

zobacz więcej

Muhammad Ali Jr. stwierdził, że jego ojciec nazwałby protestujących „diabłami”. – Mój ojciec mówił, że wszystkie życia mają znaczenie. Nie sądzę, aby to zaakceptował (te protesty – red.) – powiedział.

Syn zmarłego przed czterema laty boksera przyznał także, że w jego ocenie ruch Black Lives Matter jest rasistowski. – Nie tylko czarne życie ma znaczenie, ale też białe życie ma znaczenie, chińskie życie ma znaczenie, wszystkie życia mają znaczenie, życie każdego ma znaczenie. Bóg kocha wszystkich – nigdy nikogo nie wyróżniał – powiedział Muhammad Ali Jr.

Zgodził się także z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że Antifa podsycała przemoc podczas protestów i powinna zostać uznana za organizację terrorystyczną. – Nie różnią się niczym od islamskich terrorystów. Wszyscy powinni dostać to, na co zasłużyli. (…) Biją niewinnych ludzi w okolicy, niszczą posterunki policji i sklepy. To terroryści – terroryzują społeczność – powiedział syn legendarnego pięściarza. Dodał, że popiera pokojowe protesty, ale Black Lives Matter do takich nie należy.

źródło:
Zobacz więcej