RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nienawistne spoty. „Nie mogę odpowiedzieć na żadne z pytań”

Za spotami stoi telewizja Echo24 (fot. Twitter/Daniel Liszkiewicz)
Za spotami stoi telewizja Echo24 (fot. Twitter/Daniel Liszkiewicz)

Niestety na żadne z postawionych przez Pana pytań nie mogę odpowiedzieć, ponieważ wiąże mnie tajemnica handlowa. Zleceniodawcy to osoby prywatne – odpisał na pytania portalu tvp.info szef Echo24, telewizji, która zleciła stworzenie spotów „Oni idą na wybory, a Ty?”. „Tezy o związkach sztabu p. Rafała Trzaskowskiego oraz wymienionych tam innych osób są całkowicie chybione” – dodał szef tej stacji.

Nienawistne spoty szczują na wyborców. Wiemy, kto za nimi stoi

W 2011 r. Platforma Obywatelska postawiła na zohydzenie wyborców konkurencji i wypuściła spot „Oni pójdą na wybory, a Ty?”. Teraz, gdy Igor...

zobacz więcej

Kilka dni temu w sieci pojawiły się nienawistne spoty – udostępniane lawinowo przez polityków Platformy Obywatelskiej – uderzające w wyborców przedstawionych w skrajnie negatywny sposób.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu portal wpolityce.pl informował, że jedna z agencji statystów rozesłała ogłoszenie o poszukiwaniu ludzi, którzy zgodzą się wystąpić w spocie kandydata Koalicji Obywatelskiej, w roli zgodnych z negatywnym stereotypem konserwatywnych wyborców. Producenci spotu Trzaskowskiego poszukiwali osób „naturalnych i wiarygodnych”. W ogłoszeniu przedstawiono całą listę – m.in. „starszą panią modlitewną” czy „mężczyzna bojówkowy ONR”.

Spot został stworzony na zlecenie dolnośląskiej stacji Echo24. Kilka dni temu gościem telewizji był prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który w programie zachwalał kandydaturę kandydata PO. Szef tej stacji, Paweł Czuma to były współpracownik poprzedniego prezydenta tego miasta, Rafała Dutkiewicza, a ta sama stacja, która dziś promuje hejterskie wobec grupy wyborców spoty, kilka miesięcy temu, w kampanii parlamentarnej 2019 r. wypuściła filmik przeciwko „dzieleniu Polaków na wrogie obozy”.

Portal tvp.info zwrócił się do Pawła Czumy z pytaniami o to, kto osobiście odpowiada za produkcję spotów „Oni idą na wybory, a Ty?”, kto te spoty zamówił oraz jaki był całkowity koszt produkcji i promocji.

„Niestety na żadne z postawionych przez Pana pytań nie mogę odpowiedzieć, ponieważ wiąże mnie tajemnica handlowa. Zleceniodawcy to osoby prywatne” – oznajmił szef Echo24.

Mężczyzna dodał, że postawione w tekście portalu tvp.info „tezy o związkach sztabu p. Rafała Trzaskowskiego oraz wymienionych tam innych osób są całkowicie chybione”. „Żadna z tych osób nie ma nic wspólnego z tą profrekwencyjną kampanią społeczną. Także zlecenie dla firmy castingowej nie jest naszym zleceniem” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej