RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Maltretowali policjanta, byli świadomi, kim jest. Funkcjonariusz stracił przytomność

Policjant odzyskał już przytomność (fot.Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Policjant odzyskał już przytomność (fot.Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Dwaj pijani mężczyźni dotkliwie pobili policjanta z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Funkcjonariusz – który w czasie wolnym przebywał na swojej posesji, zwrócił im wcześniej uwagę, że zbyt głośno się zachowują. Według policji sprawcy wiedzieli, kim jest ich ofiara i maltretowali go z pełną świadomością. – Kierownictwo policji udzieli wszelkiej możliwej pomocy pobitemu policjantowi i nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania – mówi nam rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka.

Zmarł potrącony przez samochód 14-latek. Sprawę bada policja

W krakowskim szpitalu zmarł 14-letni chłopiec, który we wtorek w Sędziszowej (woj. małopolskie), podczas jazdy na rowerze został potrącony przez...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem około godz. 4. w jednej z miejscowości pod Lubinem. 45-latek zwrócił uwagę głośno zachowującym się osobom. Wtedy pijani 31-latek i 25-latek przeskoczyli ogrodzenie posesji i dotkliwie pobili pięściami i nogami zgłaszającego, którym okazał się policjant KWP we Wrocławiu.

Policjant – który przepracował na służbie 24 lata – został w stanie nieprzytomności przewieziony do szpitala. Około godziny 8 odzyskał przytomność.

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik KGP Mariusz Ciarka, sprawcy już zostali zatrzymani. – Ustalenia wskazują, że sprawcy wiedzieli, iż poszkodowany jest policjantem. Z pełną świadomością maltretowali go. Policjantowi zostanie udzielona wszelka możliwa pomoc ze strony kierownictwa policji. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania wobec kogokolwiek, tym bardziej w sytuacji, gdy sprawcy świadomie atakują policjanta – powiedział nam Ciarka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej