RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miejscowość we Włoszech oferuje bezpłatne wakacje dla turystów

Licząca około 600 mieszkańców miejscowość San Giovanni in Galdo oferuje darmowe pakiety wakacyjne latem tego roku (fot. Wikimedia Commons/Pietro)

Bezpłatne tygodniowe wakacje oferuje mała miejscowość w regionie Molise na południu Włoch. To kolejny element promocji niewielkiego regionu, który postanowiono reklamować wykorzystując popularne, żartobliwe włoskie powiedzenie: „Molise nie istnieje”.

Toczyli zaciekłe walki we Włoszech, kilka miesięcy przed bitwą o Monte Cassino

Tablica pamiątkowa ku czci polskich żołnierzy, którzy jako pierwsi w grudniu 1943 roku stoczyli zwycięski bój na ziemi włoskiej, została odsłonięta...

zobacz więcej

W związku poważnym kryzysem sektora turystycznego w wyniku pandemii we Włoszech pojawiają się różne inicjatywy, mające na celu jego ożywienie.

Molise, które do niedawna nie było odwiedzane przez turystów, zdobywa coraz większą popularność, także za granicą, gdzie w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie tym niewielkim skrawkiem Włoch. Mieszkańcy Italii ironizują, że „nie istnieje”, bo jest tak małe i nieznane.

Licząca około 600 mieszkańców miejscowość San Giovanni in Galdo koło Campobasso w ramach lokalnego projektu „Sprezentuj sobie Molise” oferuje darmowe pakiety wakacyjne latem tego roku. Ci, którzy skorzystają z tego zaproszenia, zatrzymają się w domach historycznego warownego miasteczka, słynącego z sugestywnej, malowniczej scenerii.

„Oferujemy prawdziwy urlop gratis, a cel tego jest jasny: przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku dla światowej turystyki, w którym z powodu kryzysu epidemiologicznego złamane zostały wszystkie tradycyjne schematy wakacji” – wyjaśnili pomysłodawcy inicjatywy z San Giovanni in Galdo.

źródło:

Zobacz więcej