RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Internauta przypomniał, jak Trzaskowski głosował ws. obniżenia wieku emerytalnego

Trzaskowski był wśród 117 posłów PO, którzy głosowali przeciw ustawie obniżającej wiek emerytalny (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jeśli zostanę prezydentem, to zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podnieść wiek emerytalny i nie dajcie się nabrać na to, co mówi telewizja publiczna, bo my uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – mówił Rafał Trzaskowski podczas spotkania z wyborcami w Bydgoszczy. Użytkownik Twittera postanowił jednak przypomnieć kandydatowi KO, jak głosował kilka lat temu ws. ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego.

W listopadzie 2016 r., podczas 30. posiedzenia Sejmu, odbyło się głosowanie nad przedstawionym przez prezydenta projektem ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach. W głosowaniu wzięło udział 430 posłów. „Za” byli m.in. wszyscy biorący w głosowaniu posłowie PiS (226) oraz większość posłów Kukiz’15 (33 z 36). Ustawa została przyjęta i weszła w życie z dniem 1 października 2017 r.

Przeciwko projektowi ustawy było m.in. 117 posłów PO spośród 120 biorących udział w głosowaniu (dwóch wstrzymało się od głosu, a poseł Marian Zembala był „za”). Wśród tych, którzy głosowali przeciw znalazł się Rafał Trzaskowski. Fakt ten przypomniał jeden z użytkowników Twittera.

źródło:
Zobacz więcej