RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Grożono śmiercią mojemu dziecku”. Płażyński apeluje do Dulkiewicz i Struka

W związku z groźbami poseł PiS Kacper Płażyński zwrócił się do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz (fot. PAP/Adam Warżawa)
W związku z groźbami poseł PiS Kacper Płażyński zwrócił się do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz (fot. PAP/Adam Warżawa)

To jest sytuacja, w której po prostu grożono śmiercią mojemu dziecku. Prokuratura wszczęła śledztwo – oznajmił Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do wpisu na jednym z forów internetowych. Nieznany mężczyzna wyraził tam zamiar pozbawienia życia bliskiej osoby posła. Sprawą zajęła się prokuratura.

Taksówkarz hejtem o Smoleńsku zaatakował szefa PiS. Oświadczenie korporacji

„Jarek czemu nie poleciałeś z bratem?”– taki napis zawisł na tylnej szybie jednej ze szczecińskich taksówek. Obok naklejki kierowca przyczepił też...

zobacz więcej

Nieznany autor groźby został namierzony i „w tej chwili jest postawiony w akt oskarżenia”, jak poinformował w piątek Płażyński podczas konferencji.

W związku z zaistniałą sytuacją poseł zwrócił się do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz (oboje związani z PO), aby podjęli działania, które zatrzymałyby hejt i agresję wobec działaczy i zwolenników Zjednoczonej Prawicy.

Zwrócił uwagę, że marszałek do tej pory nie wyraził opinii na temat zdarzenia sprzed kilku dni w miejscowości Czarne. – Na terenie jego województwa doszło do ewidentnego narażenia życia i zdrowia ludzi, którzy popierają prezydenta Andrzeja Dudę. Jak dodał, „doszło tam do podpaleń, doszło tam do przecina opon, do pisania obraźliwych haseł.” – Tak się też dzieje w innych zakątkach naszego województwa – w Starogardzie, w Kwidzynie, w zasadzie wszędzie – dodał.

Zwracając się do Mieczysława Struka, zapytał: „dlaczego, panie marszałku, pan milczy w tej sprawie? – Podobno walczy pan z hejtem. Dzisiaj ja żądam od pana, panie marszałku, aby pan zagwarantował bezpieczeństwo również zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości, prezydenta Andrzeja Dudy i też innych opcji politycznych, których pan nie popiera – dodał.

Jarosław Kaczyński: Ministra Szumowskiego spotkał hejt

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazywał zarzuty pod adresem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego hejtem. Jak powiedział w...

zobacz więcej

W sprawie mowy nienawiści poseł Płażyński skierował też apel do prezydent Gdańska, zaznaczając, że nadeszła „najwyższa pora, aby wziąć się za bezpieczeństwo miasta”. – Bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska bez względu na to, jakiego są wyznania, jakiej są rasy, czy jakie mają poglądy polityczne – podkreślił.

Dodał: „tyle mówi pani o walce z agresją słowną w życiu publicznym, o tym hejcie politycznym. To ja mam taką radę dla pani, która pomoże naprawdę z tym hejtem walczyć. Proszę zakończyć konwersację na mediach społecznościowych w godzinach wieczornych i nocnych”.

I wyjaśnił dalej, co miał na myśli: „nazywanie członków Prawa i Sprawiedliwości »członkami mafii« (…), różne inne obraźliwe treści; bardzo agresywne, natarczywe wpisy, to właśnie one nakręcają tę spiralę nienawiści, którą tutaj w Gdańsku odczuwamy”.

źródło:
Zobacz więcej