SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Kibice wracają na stadiony. Rząd podał nowe wytyczne

Kibice mogą już wrócić na trybuny polskich stadionów. Rząd i sanepid dopuściły możliwość rozgrywania meczów z udziałem fanów. Wszystko w ograniczonym zakresie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wróciła liga angielska. Awaria okradła drużynę z gola

W środę rozegrano dwa zaległe spotkania w lidze angielskiej, które były pierwszymi po przerwie spowodowanej pandemią. Manchester City pokonał...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Na każdym stadionie zajęta będzie mogła być maksymalnie jedna czwarta dostępnych miejsc. Pierwszeństwo w wejściu na stadion mają posiadacze karnetów. Przed niedzielnym meczem Cracovii z Jagiellonią Białystok w Krakowie, kibicom będzie mierzona temperatura – mówi rzecznik Cracovii Przemysław Staniek.

– Każda osoba wchodząca na scenę będzie miała dezynfekowane dłonie. Od momentu kontroli przed wejściem na stadion do chwili aż zasiądziemy na swoim miejscu, każdy kibic będzie musiał mieć założoną na twarz maseczkę lub jakąś inną część garderoby, która zasłania usta i nos – poinformował.

Dodatkowo kibice nie będą mogli siedzieć blisko siebie na trybunach. – Kibice będą siadali co trzy miejsca. Wyjątkiem są tutaj rodziny zamieszkujące to samo gospodarstwo domowe – przekazał. Kluby proszą, żeby fani opuszczali trybuny z zachowaniem dystansu społecznego.

źródło:
Zobacz więcej