RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pasażer usunięty z pokładu samolotu po odmowie założenia maseczki

Pasażer samolotu American Airlines, który mimo poleceń personelu pokładowego, odmówił założenia maseczki, został usunięty (fot. Michael Brochstein/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Pasażer samolotu American Airlines (AA), który mimo wielokrotnych poleceń personelu pokładowego, odmówił założenia maseczki, został usunięty z pokładu. Przewoźnik zapowiedział, że mężczyzna nie będzie miał wstępu do jego samolotów, dopóki zalecenie to nie zostanie zniesione.

Brazylia: Ponad tysiąc zgonów ostatniej doby z powodu koronawirusa

Brazylia odnotowała w środę 1269 dodatkowych zgonów z powodu COVID-19, oficjalna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 46 510,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do incydentu doszło w czwartek na nowojorskim lotnisku LaGuardia, na pokładzie samolotu, który przygotowywał się do lotu ze 122 pasażerami do Dallas-Fort Worth w Teksasie.

Pasażer, którego określono w komunikacie przewoźnika jako „prawicowego aktywistę”, został usunięty z pokładu. Podczas kłótni z obsługą, którą nagrał, argumentował, że żadne przepisy nie zobowiązują go do noszenia maski na pokładzie samolotu.

Media podkreślają, że przepisów takich w istocie nie ma; jest to jedynie praktyka i zalecenie linii lotniczych. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) odrzuciła wcześniej wniosek linii lotniczych i działających w nich związków zawodowych, aby zakładanie masek było obowiązkowe.

Mężczyzna odleciał do Dallas późniejszym rejsem innego przewoźnika.

American Airlines poinformowały, że mężczyzna nie będzie mógł korzystać z ich usług, dopóki obowiązywać będzie zalecenie noszenia maseczek przez pasażerów i członków załogi wprowadzone w okresie pandemii.

„Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym klientom i członkom załogi, dlatego zaostrzyliśmy egzekwowanie zalecenia zasłaniania ust i nosa na pokładzie” – oświadczył rzecznik AA Ross Feinsten.

„Oczekujemy, że klienci, którzy wybiorą nas będą tego przestrzegać. Jeśli to konieczne, będziemy odmawiać podróży klientom, którzy tego odmówią” – dodał.

źródło:

Zobacz więcej