RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Matka Boska Tęczochowska”. Jak sprzymierzeniec Trzaskowskiego „nie dzieli Polski i Polaków”

Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog (fot. Twitter/Maciej Stańczyk)

Rafał Trzaskowski w środę, przed debatą w TVP, apelował do kontrkandydatów o szacunek i pouczał, by ni „dzielili Polek i Polaków”, ponieważ w ten sposób „powstają rany, które są trudne do zagojenia”. Jeden z internautów przypomniał mu działalność jego „znajomego”, Bartosza Kramka.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Chodzi o nagranie wypowiedzi Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog, w którym szydzi on z jasnogórskiej ikony Matki Boskiej.

Wypowiedź ta padła w maju 2019 r., gdy pojawiły się grafiki, w których twarze Maryi i Chrystusa zostały otoczone tęczowym symbolem LGBT. Społeczność katolików zgodnie odebrała to jako profanację. Działacze LGBT atakowali wówczas także księży i kościoły.

„Starsza pani modlitewna, bojówkowy ONR” – casting miał być odwołany, ale jest hejterski spot

„Oni zagłosują na pewno. A ty?” – słyszymy w puencie spotu zachęcającego do udziału w wyborach, który ukazał się niedawno w sieci. „Oni” to „czarne...

zobacz więcej

Związki fundacji Kramka z Rafałem Trzaskowskim mają już kilkuletnią historię. Przed wyborami samorządowymi w 2018 r., w których Trzaskowski kandydował na urząd prezydenta Warszawy, jedną z głównych postaci jego kampanii była stołeczna radna, Aleksandra Gajewska.

Gajewska była jednocześnie szefem zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog. Radna tłumaczyła, że działała w niej jako wolontariuszka. W czasie, gdy wspierała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta stolicy, wątpliwości wokół finansowania fundacji sprawiły, że jej szefowa i żona Kramka, Ludmiła Kozłowska, została z rekomendacji ABW wydalona z Polski i Unii Europejskiej.

Inna związana z Bartoszem Kramkiem organizacja, Spontaniczny Sztab Obywatelski, aktywnie działa podczas obecnej kampanii, publikując między innymi na plakatach fake newsy na temat prezydenta Andrzeja Dudy.

źródło:
Zobacz więcej