RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wypadek ciężarówki i korek na trasie konwoju SOP

Poważny wypadek na S8 (fot. Twoje Info)

Około godziny 16 doszło do wypadku na autostradzie S8 w okolicy miejscowości Wolica (woj. mazowieckie). Ciężarówka, w której pękła opona, przebiła bariery i znalazła się na przeciwległym pasie ruchu. W korku miała utknąć kolumna prezydenta. Na platformę Twoje Info otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Nawałnice nad Polską. Informujcie nas o ich skutkach

Od kilku dni gwałtowne burze i ulewne deszcze nawiedzają Polskę. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia  dla dziesięciu  województw. Informujcie nas o...

zobacz więcej

- Ciężarówka jechała drogą S8 w kierunku Warszawy. W pewnym momencie w pojeździe prawdopodobnie pękła opona. Wówczas ciężarówka przebiła bariery i zjechała na przeciwległy pas ruchu w stronę Katowic – powiedziała podkom. Karolina Kańka.

Z samochodu wypadły na jezdnię betonowe elementy o dużych gabarytach, które zablokowały ruch pojazdów. 

Informację o przejeździe konwoju trasą S8 potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, która z ochranianych przez SOP osób była w konwoju.

Limuzyny SOP poruszające się w konwoju zatrzymały się na miejscu wypadku w Wolicy pod Pruszkowem. Według mediów, z jednego z samochodów miał wysiąść prezydent i zainteresować się zdarzeniem.

Pas lewy i awaryjny w kierunku Warszawy jest udostępniony dla ruchu pojazdów. Po godzinie 20 odblokowano także jezdnię w kierunku Wrocławia – informuje GDDKiA.

źródło:
Zobacz więcej