RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Bosak broni Trzaskowskiego. „To pytanie ma go pogrążyć”

– Oczywiście nie zgodzę się na to. To pytanie, które ma pogrążyć Rafała Trzaskowskiego – powiedział podczas debaty prezydenckiej kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak na pytanie: „Małżeństwa homoseksualne, później adopcja przez nie dzieci. Czy zgodzi się pan na te zmiany?”.

Atak na sondę portalu tvp.info o debacie prezydenckiej. Boty oddawały głos na jednego kandydata

W sondzie na temat debaty prezydenckiej na profilu twitterowym portalu tvp.info nastąpiła manipulacja głosami. Kilkukrotnie odnotowano lawinowy...

zobacz więcej

Na pytanie odpowiedzieli wszyscy kandydaci. Starający się o reelekcję Andrzej Duda zapewnił, że nie planuje i nie zamierza popierać żadnych zmian w prawie, które miałyby umożliwić związki jednopłciowe.

Trzaskowski potwierdził natomiast, że ma w programie związki partnerskie. – Mam wrażenie, ze telewizja publiczna stała się telewizją jednego tematu. Teraz milion osób jest bez pracy. Teraz na tym powinniśmy się skupić. Mam w programie darmowe żłobki, stypendia dla młodzieży. I mam też w programie związki partnerskie – wyjaśnił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Także lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że są ważniejsze problemy. – Kłopoty emerytów, brak mieszkań, brak żłobków i przedszkoli, a my w wojnie polsko-polskiej uczestniczymy – ocenił. Zaznaczył, że w sprawie związków partnerskich rozpisałby referendum, zaś adopcji dzieci przez pary homoseksualne jest przeciwny.

Związki partnerskie popiera Szymon Hołownia. Dowodził, że „ideologia LGBT to nie jest problem, który nurtuje Polaków”. – Podpiszę ustawę o związkach partnerskich, zawetuję o małżeństwie par homoseksualnych i adopcji dzieci – obiecał.

Kandydat Lewicy Robert Biedroń zapowiedział, że będzie walczył o prawa osób LGBT. – Czy chcecie być Państwo rządzeni przez tych facetów? Oni przecież odwagi nie mają. Prezydent musi mieć odwagę, by walczyć o każda grupę – dowodził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej