RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Cztery zarzuty dla byłego posła. Potrącił rowerzystkę, nie miał prawa jazdy

Artur Zawisza podczas wypadku był trzeźwy. Ale wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu (fot. PAP/Marcin Obara)
Artur Zawisza podczas wypadku był trzeźwy. Ale wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu (fot. PAP/Marcin Obara)

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów w charakterze podejrzanego został przesłuchany były poseł Artur Zawisza (zgodził się na podawanie nazwiska), któremu ogłoszone zostały cztery zarzuty m.in. za spowodowanie wypadku oraz prowadzenie samochodu wbrew cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – przekazała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr.

Znowu to zrobił? Rano potrącił kobietę, wieczorem wsiadł do auta, chociaż nie miał uprawnień

W piątek, w godzinach nocnych Artur Zawisza został ponownie zatrzymany bez uprawnień do prowadzenia samochodu. To drugie zatrzymanie polityka tego...

zobacz więcej

  25 października zeszłego roku były poseł Artur Zawisza, prowadząc samochód, potrącił jadącą rowerem pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Policja ustaliła, że sprawca był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień do kierowania pojazdami. Kilka godzin po wypadku Zawisza znowu prowadził auto i został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej.

Artur Zawisza stracił prawo jazdy w 2016 r. za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów, który wygasł z końcem lipca 2019 roku. Polityk jednak wciąż nie ma prawa jazdy.

Spośród czterech przedstawionych mu zarzutów, jak wyjaśniła Chyr, „pierwszy dotyczy spowodowania wypadku w dniu 25 października 2019 r. na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena Warszawie, polegającego na zderzeniu pojazdu z osobą poruszającą się na rowerze”.

Rzeczniczka dodała, że kolejne trzy dotyczą prowadzenia samochodu wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B. Według ustaleń prokuratury były poseł miał prowadzić pojazd bez prawa jazdy dwukrotnie 25 października 2019 na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena oraz przy ul. Chełmskiej w Warszawie. Trzeci zarzut dotyczy prowadzenia samochodu osobowego w dniu 15 września 2019 r. przy ul. Dostatniej 31 w Warszawie.

Artur Zawisza był posłem listy Prawa i Sprawiedliwości w latach 2001-2007. Obecnie popiera Konfederację.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej