RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Zaatakowano dom działacza PiS. Przebite opony, pożar i wulgarne napisy

Czarne. Uszkodzone auto i budynki gospodarcze działacza PiS (fot. Twitter/Anna Gańska-Lipińska )
Czarne. Uszkodzone auto i budynki gospodarcze działacza PiS (fot. Twitter/Anna Gańska-Lipińska )

– Prowadzimy działalność patriotyczną. Przez to jesteśmy wrogami niektórych ludzi – mówi portalowi tvp.info Mariusz Birosz z powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim. Działacz PiS przebywa obecnie w szpitalu. Wcześniej na jego posesji pojawiły się wulgarne napisy, a opony w aucie zostały przebite. – Podobnych zdarzeń było więcej. Prawdopodobnie miała też miejsce próba podpalenia – ujawnia nam oficer prasowy KPP w Człuchowie Sławomir Gradek.

Mężczyzna zerwał plakaty prezydenta [WIDEO]

Pod Legionowem zarejestrowano, jak mężczyzna zrywał plakaty prezydenta Andrzeja Dudy.

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Mariusz Birosz działa tam jako prezes stowarzyszenia Brygada Inki (upamiętniającego Danutę Siedzikównę) oraz kierownik Placówki Terenowej KRUS w Człuchowie. Mężczyzna relacjonuje, że zadzwonił do niego roztrzęsiony znajomy (nadleśniczy) i poinformował, że podpalono mu budynki gospodarcze.

Birosz chciał pojechać do kolegi i pomóc w walce z płomieniami. Gdy wyszedł z domu, zobaczył wulgarne napisy. – To zniewaga naszego ugrupowania, ale zlekceważyliśmy to i chcieliśmy jechać do nadleśniczego. Gdy ruszaliśmy, okazało się, że opony są poprzebijane. Wtedy było już jasne, że to nie zbieg okoliczności – komentuje nasz rozmówca.

Mężczyzna podkreśla, że szybko zgłosił sprawę straży pożarnej i policji. Sam w wyniku nagłego zdenerwowania źle się poczuł i trafił do szpitala na badania.

Asp. sztab. Sławomir Gradek z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie dodaje, że podobnych zdarzeń było więcej. – Prowadzimy czynności w sprawie spowodowania pożaru i narażenia innych osób na niebezpieczeństwo. Ktoś prawdopodobnie podpalił budynki gospodarcze i poprzebijał opony w aucie – mówi portalowi tvp.info. Jak słyszymy, w związku z tym prowadzone jest już śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Gdańsk dał Agorze 55 tys. zł. Agora wyróżniła Gdańsk za „niepokorność”

Podczas uroczystej gali „Gazety Wyborczej” i podsumowania plebiscytu Supermiasta, Gdańsk został wyróżniony jako miasto niepokorne, gdzie narodziła...

zobacz więcej

– Mieliśmy też 3 inne zgłoszenia o poprzebijanych oponach w samochodach i zniszczonej tablicy żołnierzy niezłomnych – dodaje policjant.

O jaką tablicę chodzi? – Promujemy wartości patriotyczne i chrześcijańskie. W zeszłym roku w ramach naszej działalności odsłoniliśmy tablicę poświęconą żołnierzom niezłomnym – mówi działacz PiS i podkreśla, że właśnie ta tablica została zniszczona przez nieznanych sprawców; obrzucona farbami.

Prowadzimy działalność patriotyczną. Doprowadziliśmy między innymi do tego, że szkoła podstawowa w regionie otrzymała imię Danuty Siedzikówny Inki. Przez to jesteśmy wrogami niektórych ludzi – stwierdza.

Zapytaliśmy poszkodowanego, kto może stać za atakami. Zaznacza, że to musi wyjaśnić policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej