RAPORT

Tusk kontra Tusk

Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego Roberta Biedronia z mamą

Robert Biedroń mówił w poniedziałek w „Gościu Wiadomości” w TVP, że „głęboko nie zgadza się z prezydentem Dudą, że można dzielić Polaków”(fot. PAP/Andrzej Grygiel, Mateusz Marek, Radek Pietruszka)
Robert Biedroń mówił w poniedziałek w „Gościu Wiadomości” w TVP, że „głęboko nie zgadza się z prezydentem Dudą, że można dzielić Polaków”(fot. PAP/Andrzej Grygiel, Mateusz Marek, Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę na 11.30 do Pałacu Prezydenckiego Roberta Biedronia oraz jego matkę Helenę Biedroń, a także aktywistę LGBT, którego prezydent spotkał w Lublinie podczas wiecu wyborczego – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Biedroń: Panie prezydencie, proszę o spotkanie. Przyjdę z mamą

Panie prezydencie, proszę o spotkanie. Przyjdę z moją mamą. Pan powie mojej mamie, że wychowała kogoś innego niż człowieka, jak to pan powiedział,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Rzecznik prezydenta Polski stwierdził, że Andrzej Duda odpowiada w ten sposób na apel tych osób o spotkanie i rozmowę na temat osób LGBT.

W sobotę na spotkaniu w Brzegu prezydent powiedział m.in., że „próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia”. Wskazał, że przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię, a dzisiaj próbuje się wciskać inną ideologię. – To jest taki neobolszewizm – stwierdził wówczas Duda.

Robert Biedroń mówił w poniedziałek w „Gościu Wiadomości"” w TVP, że „głęboko nie zgadza się z prezydentem Dudą, że można dzielić Polaków (...); że można jednych nazywać lepszymi, drugich gorszymi, jednym dawać człowieczeństwo, a inny, je odbierać”.

– Proponuję prezydentowi Dudzie spotkanie, chętnie spotkam się, przyjdę z moją mamą, z moim partnerem porozmawiam z prezydentem Dudą, jak żyje się z osobą LGBT. Panie prezydencie, proszę o spotkanie, przyjdę z moją mamą. Pan powie mojej mamie, że wychowała kogoś innego niż człowieka, tak jak pan to powiedział, albo wyjaśnimy sobie te sprawy – apelował kandydat Lewicy na prezydenta.

Jego matka, Helena Biedroń, w liście skierowanym w poniedziałek do prezydenta napisała, że zarówno ją, jak i inne matki osób LGBT „potwornie boli i rani” to, co mówi on o ich dzieciach. „Krzywdzi też mojego syna, podobnie jak inne dzieci, których jesteśmy rodzicami, a politycy odbierają im człowieczeństwo. A to są nie tylko nasi synowie, córki, ale często też bracia i siostry, członkowie naszych rodzin, nasi przyjaciele i znajomi” – napisała Helena Biedroń.

Bielan: Prezydent Duda nie jest homofobem

Prezydent Andrzej Duda broni praw rodziców do decydowania o tym, jak przebiega edukacja seksualna ich dzieci; nie uważam, żeby można to było nazwać...

zobacz więcej

Prezydent Duda w ramach kampanijnego objazdu po kraju odwiedził w poniedziałek Lublin. Po południu na Twitterze ukazał się wpis Barta Staszewskiego, który przedstawia się jako aktywista LGBT.

„Podczas wiecu w Lublinie prezydent podszedł do mnie i rozmawialiśmy. Powiedziałem, że jako gej czuję się zaszczuty przez kampanię nienawiści, jaką prowadzi on i jego partia. Skończyło się na tym, że zaprosił mnie do Pałacu Prezydenckiego. Dane przekazałem jego służbie. Czekam” – napisał.

Odnośnie wpisu wypowiedział się w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który podkreślił: „Jesteśmy w kontakcie. Będziemy ustalać dogodny dla wszystkich termin na rozmowę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej