RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Leśnicy ostrzegają. Rośnie liczba pożarów

Człowiek powoduje dziewięćdziesiąt proc. wszystkich pożarów w lesie (fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie)

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowuje się wysoki stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych zakazane są ogniska, grille oraz palenie papierosów. Informację otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Odnaleźli 78-latka trzeciego dnia po zaginięciu. Czuwał przy nim przyjaciel

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy odnalazła 78-letniego mężczyznę z okolic Kalisza, który w sobotę wyszedł z domu i nie miał sił na...

zobacz więcej

Jak dotąd w czerwcu wybuchło 31 pożarów o powierzchni 4,01 ha. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy 31 pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom.

Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 171 pożarów na łącznej powierzchni 22,93 ha.

Aktualne zagrożenie pożarowe lasów można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej.

12-latek potrącony na przejściu dla pieszych

12-latek został potrącony przez samochód osobowy na warszawskim Targówku. – Chłopiec został przewieziony do szpitala – przekazała portalowi...

zobacz więcej

Jednym z najistotniejszych elementów systemu zabezpieczenia lasu są stałe punkty obserwacyjne. W tym sezonie pracuje 56 obiektów o wysokości 32-60 m, 40 wyposażonych w kamery i 16 tradycyjnych z obserwatorem. To z nich prowadzi się wczesną detekcję lasów przed pożarami.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie swoim obszarem obejmuje część zachodnią Województwa Zachodniopomorskiego, północną Lubuskiego i zachodni fragment Wielkopolskiego.

źródło:
Zobacz więcej