RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kaleta: Trzaskowski staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta

Kaleta skrytykował Trzaskowskiego za niewypełnianie orzeczeń KW (fot. PAP/P.Nowak)

Rafał Trzaskowski staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta; konsekwentnie nie wypłaca lokatorom odszkodowań – powiedział przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Wezwał też prezydenta stolicy do „opamiętania się”.

Trzaskowski spełnił 1,5 z 12 obietnic danych LGBT? Lewica ostro punktuje

Hostel LGBT, edukacja seksualna w każdej szkole czy stworzenie centrum kulturowego dla osób LGBT – to tylko niektóre z obietnic, które złożył na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Na konferencji prasowej Kaleta przypomniał, że komisja weryfikacyjna na początku maja wydała 15 decyzji, w których przyznała lokatorom zreprywatyzowanych nieruchomości ponad 400 tys. zł. odszkodowań. Zwrócił też uwagę, że w przypadku nieruchomości objętych tymi decyzjami lokatorzy doznawali wielu krzywd w tym podpaleń, uciążliwych remontów i podwyżek czynszów.

Kaleta podkreślił przy tym, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski „konsekwentnie nie wypłaca lokatorom odszkodowań” przyznanych przez komisję. Jego zdaniem Trzaskowski w kwestii reprywatyzacji kontynuuje politykę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– On konsekwentnie staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta. To jest niedopuszczalne, żeby włodarz polskiej stolicy ciągał przed sądy tych, którzy tak dużo już wycierpieli – mówił.

Szef komisji weryfikacyjnej wezwał Rafała Trzaskowskiego do „opamiętania się”. – Niech da już spokój lokatorom, niech w końcu pozwoli, żeby odzyskali oni sprawiedliwość i godność – dodał Kaleta.

Polityk zwrócił też uwagę, że posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych, który ma zdaniem autorów usprawnić procedurę przyznawania odszkodowań lokatorom.

– Skoro Rafał Trzaskowski nie wypłaca tych odszkodowań, sądzi się ze swoimi mieszkańcami, to środki, które komisja odzyskała dla Warszawy, zostaną przekazane na fundusz reprywatyzacji i z tego funduszu mieszkańcy, którzy mają decyzje komisji, otrzymają należne odszkodowania i zadośćuczynienia – wskazał.

źródło:
Zobacz więcej