RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odnaleźli 78-latka trzeciego dnia po zaginięciu. Czuwał przy nim przyjaciel

Pies na razie zostanie pod opieką sąsiadów i bliskich seniora (fot. Twoje Info/Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy)

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy odnalazła 78-letniego mężczyznę z okolic Kalisza, który w sobotę wyszedł z domu i nie miał sił na powrót. Jak informują ratownicy, przez trzy dni „nadzieję niósł mu czworonożny przyjaciel” – pies nie opuścił swojego pana, który leżał na polu, wśród zboża.

Zaginął Jan Orlicki. Fundacja ITAKA prosi o pomoc

ITAKA prowadzi poszukiwania 73-letniego Jana Orlickiego. Informację o zaginięciu otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

zobacz więcej

Odnaleziony przez ratowników senior był wycieńczony i osłabiony, dlatego też został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pies trafił pod opiekę sąsiadów i bliskich mężczyzny, z którymi zostanie, dopóki pan nie wróci ze szpitala.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy podkreśla, że odnalezienie seniora było możliwe dzięki zaangażowaniu mieszkańców ochotników, strażaków oraz policjantów. To oni znają teren, osobę zaginioną i miejsca uważane za niebezpieczne.

W akcji poszukiwawczo ratowniczej brali udział mieszkańcy wsi Jamnice, policjanci z Komendy Miejskiej Policji W Kaliszu, strażacy z OSP w Aleksandrii, Brzezinach, Jamnicach i Zajączkach, oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy wraz z Mobilnym Centrum Koordynacji Poszukiwań oraz pojazdem operacyjnym, a ponadto wspomniany Zespół Ratownictwa Medycznego.

źródło:
Zobacz więcej