RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rusza akcja #MojaPandemia. Sportowcy wspominają czas „zamrożenia”

Olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy przygotowywali się do igrzysk w Tokio, zapamiętają ten rok jako szczególny (fot. Polski Komitet Paraolimpijski)
Olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy przygotowywali się do igrzysk w Tokio, zapamiętają ten rok jako szczególny (fot. Polski Komitet Paraolimpijski)

Codziennie do 29 czerwca o godz. 18.30 na fanpage’u Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego będą się pojawiały filmiki, w których paraolimpijczycy opowiedzą o tym, jak spędzili czas całkowitego „zamrożenia” – nie tylko sportu. Informację otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO. 

Rajd Patriotyczny. „My już rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę”

W Kozłowie Nowym Drugim gminie Nowa Sucha (woj. mazowieckie) odbył się Rajd Patriotyczny. Uczestniczyły w nim dzieci z niepełnosprawnością i ich...

zobacz więcej

Krótkie filmiki będą prezentowane przez 14 dni na fanpage’u Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, codziennie o godz. 18.30. Zawodnicy, którzy wzięli udział w akcji, odpowiadają na 5 krótkich pytań dotyczących czasu pandemii. W akcję zaangażowały się takie gwiazdy paraolimpijskiego sportu jak tenisistka stołowa Natalia Partyka, paralekkoatleci Lucyna Kornobys, Alicja Jeromin i Maciej Lepiato, pływaczka Joanna Mendak czy szermierz Adrian Castro.

  Pandemia Covid-19 zmieniła cały świat, a olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy przygotowywali się do igrzysk w Tokio, zapamiętają ten rok jako szczególny. W sytuacji, gdy całe społeczeństwo zostało zmuszone do całkowitej izolacji, a media stały się oknem na świat niemal dla każdego człowieka.

Polski Komitet Paraolimpijski także zaangażował się w niesienie pomocy. Najpierw poprzez akcję #ParaolipmijczycyPomagają, której celem było zebranie środków na ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i uratowanie restauracji Different (restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów), a następnie poprzez zaangażowanie się w #Hot16Challenge2.

Dodatkowo akcja #MojaPandemia wspiera działania charytatywne podejmowane przez wolontariuszy Citi w Polsce, którzy organizują zbiórkę na sprzęt do lepszej i szybszej diagnozy COVID-19. 

źródło:
Zobacz więcej