RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł KO rozwinął po swojemu skrót LGBT: Lepiej, gdy będzie Trzaskowski [WIDEO]

Pytaliśmy polityków o przypisywane prezydentowi Andrzejowi Dudzie, fałszywe wypowiedzi na temat LGBT, które pojawiły się na hejterskim profilu SokzBuraka i w światowych mediach. Poseł Mirosław Suchoń z KO próbował zmienić temat i przedstawił zaskakujące rozszerzenie skrótu LGBT. – Ja rozumiem, dlaczego pan prezydent ma problem ze skrótem LGBT. Dla wielu Polaków ten skrót oznacza: „Lepiej, gdy będzie Trzaskowski” – powiedział portalowi tvp.info. – Rozumiem, że to nowe hasło wyborcze kandydata PO – ironizował poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Prezydent po zagranicznych publikacjach: Dziś prawda jest małym, wystraszonym stworzeniem

„Po raz kolejny, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyjęte z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość” – napisał na...

zobacz więcej

– Poseł Suchoń jest przedstawicielem Nowoczesnej, a Nowoczesna nie ma takich zahamowań jak Platforma Obywatelska. Nowoczesna zawsze podnosiła kwestie związane z totalną rewolucją obyczajową, łącznie z adopcją dzieci. Duży ukłon dla pana posła Suchonia za nowe hasło wyborcze dla Rafała Trzaskowskiego „LGBT”. Rzeczywiście sztab wyborczy pana Trzaskowskiego będzie bardzo „szczęśliwy” z tego powodu – argumentował poseł Rzymkowski.

– Skrót LGBT jest znany w świecie mniejszości seksualnych. Rozumiem, że na potrzeby wyborcze skróty przybierają inną nazwę. PiS to będzie jednak zawsze Prawo i Sprawiedliwość, a LGBT to zawsze będą lesbijki, geje, biseksualiści i osoby transpłciowe. Nie uciekniemy od prawdziwej nazwy skrótów, a panu posłowi mogę pogratulować kreatywności, ale się pod nią nie podpisuję – argumentował natomiast Tomasz Trela, poseł Lewicy i szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia.

– „Komunizm jest lepszą ideologią niż lesbijki, geje, bi i transseksualiści” Andrzej Duda, czerwiec 2020 – mem z tym fikcyjnym cytatem pojawił się na profilu SokzBuraka. W sobotę prezydent spotkał się z mieszkańcami Brzegu. – Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm – ocenił Duda. Prezydent w swojej wypowiedzi nie pochwalił komunizmu, jak twierdził SokzBuraka i nie uznał gejów, lesbijek i biseksualistów za gorszych niż komunizm, co sugerowały niektóre europejskie agencje prasowe.

Do kwestii fake newsa poseł Suchoń nie chciał się odnosić. – Kiedy widzę Andrzeja Dudę szczującego na część społeczeństwa, część obywateli, to jestem po prostu zażenowany, jak człowiek, który został prezydentem może dzielić naród. Przypomnę, że geje i lesbijki są częścią tego państwa, są obywatelami – mówił. Nie przekonały go argumenty, że była mowa o ideologii, edukacji seksualnej dla najmłodszych dzieci, a nie o konkretnych ludziach.

Lewica złoży projekt o związkach partnerskich, żeby sprawdzić KO [WIDEO]

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu do Sejmu wpłynie projekt ustawy o związkach partnerskich autorstwa Lewicy. – Wielokrotnie słyszałem od...

zobacz więcej

– Jeżeli stosuje się takie metody, to widać jakie są intencje tych, którzy korzystają z działalności takiego profilu jak SokzBuraka. Beneficjentem takich działań jest Rafał Trzaskowski. Rafał Trzaskowski akceptuje takie metody, takie obrzydliwe fake newsy, kłamstwa, potwarze. To oznacza, że wszelkimi metodami, także niegodnymi należy walczyć o najwyższy urząd w państwie – stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Posłowie PiS-u narzekają na liczne fake newsy dotyczące LGBT. Nie tylko ze strony SokuzBuraka – Ja dzisiaj słyszałem pana rzecznika Bodnara, który twierdzi, że ja porównuję homoseksualizm do zoofilii. „Gazeta Wyborcza”, której wywiadu nie udzielałem, twierdzi, że ja powiedziałem, że jeżeli wygra Rafał Trzaskowski, to będzie zgoda na małżeństwa ze zwierzętami. To są oczywiście kłamstwa, które mają zohydzić narrację konserwatywną, tradycyjną, za którą jest większość społeczeństwa – mówił poseł Rzymkowski z PiS.

Czy ktoś powinien ponieść konsekwencje? Może współtwórca profilu SokzBuraka Mariusz Kozak-Zagozda, który jest zatrudniony w warszawskim ratuszu? – Oczywiście, że powinien. Ja powiem, że powinien i większość Polaków powie, że powinien. Trzaskowski go jednak nie zwolni, bo on jest mu potrzebny po to, co robi, żeby atakować, obrażać, dokopać i dzielić Polaków, bo to jest bardzo mocne dzielenie Polaków – ocenił poseł PiS Robert Telus.

źródło:
Zobacz więcej