RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka TVN o LGBT: Trzeba uciekać od tego wątku kampanii

„Trzeba uciekać od tego wątku kampanii” – uważa Anna Kalczyńska (fot. Facebook/Rafał Trzaskowski)
„Trzeba uciekać od tego wątku kampanii” – uważa Anna Kalczyńska (fot. Facebook/Rafał Trzaskowski)

„Wiodący motyw kampanii został narzucony. Trzaskowski musi szybko znaleźć inny temat” – napisała na Twitterze dziennikarka TVN Anna Kalczyńska o LGBT. „Trzeba uciekać od tego wątku kampanii” – dodała w jednym z kolejnych wpisów. Dalej dziennikarka wyraża krytykę części działań ruchu LGBT pisząc o „ekstremistach”. Jednocześnie zastanawia się, jak zmienić „sposób opowiadania o ludziach LGBT”. W dyskusję włączyła się też rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

Karta LGBT jako „dyskryminacja większości”. Czym są osławione standardy WHO?

Karta LGBT to jedna z obietnic Rafała Trzaskowskiego, gdy ubiegał się jeszcze o fotel prezydenta Warszawy. Zrealizował ją w ekspresowym tempie –...

zobacz więcej

„Wiodący motyw kampanii został narzucony. Trzaskowski musi szybko znaleźć inny temat” – napisała dziś Kalczyńska na Twitterze. Po kolejnych jej wpisach stało się jasne, co miała na myśli.

„PiS mówi o LGBT nie po to by przegrać, ale by na tym wygrać. Wielu polityków opozycji zupełnie nie wyciąga z tego wniosków” – napisał inny dziennikarz TVN Maciej Knapik. Jego zdaniem, politycy ci, „nakręcając temat działają, de facto wbrew sobie”.

„Dokładnie. Trzeba uciekać od tego wątku kampanii” – odpisała mu Kalczyńska.

Żalek w TVN: LGBT to ideologia, nie ludzie. Dziennikarka wyprosiła go z programu

Poseł Porozumienia Jacek Żalek próbował powiedzieć w TVN24, że to, co dzieje się współcześnie, to ofensywa ideologii LGBT, która ma zmienić...

zobacz więcej

W dzisiejszych wpisach Kalczyńskiej na temat LGBT pojawił się też inny wątek. Dziennikarka zastanawia się tam, czy błędem nie jest „SPOSÓB opowiadania o ludziach LGBT”. „Zamiast agresywnych seksualnych parad na ulicach i wojujących polityków potrzeba empatii i spokoju w przedstawianiu historii ludzi wokół nas?” – zapytała.

Jeden z internautów zapytał ją, czy naprawdę widuje „agresywne seksualne parady na ulicach”. „Nie, ale mówię o stereotypach wykorzystywanych przez PiS” – odpisała dziennikarka.

Kontynuując wątek stwierdziła, że „są ekstremiści, którzy robią więcej szkody niż pożytku”. W dyskusję włączyła się rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska. „Kogo nazywa Pani ekstremistami? Proszę o przykład” – napisała. Na razie nie doczekała się odpowiedzi.

źródło:
Zobacz więcej