RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To tylko parasol, a tyle prawd ujawnia”. Porównano zachowania prezydenta i kandydata KO

„Trzy sceny, w których główną rolę w kampanii zaczyna odgrywać z pozoru nic nie znaczący przedmiot” – napisał na Twitterze wiceszef publicystyki TVP Info Daniel Liszkiewicz. Do wpisu załączył nagranie dwóch sytuacji z udziałem kandydata KO na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jednej, w której widzimy prezydenta Andrzeja Dudę.

„Borys narzuca się Rafałowi”. Sztabowiec kandydata PO donosi

Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego poprosili lidera PO Borysa Budkę, by ograniczył swoje zaangażowanie w kampanię – informuje „Wprost”. „Borys...

zobacz więcej

Na nagraniu widzimy Budkę i Trzaskowskiego szykujących się do wystąpień. Obaj trzymają w rękach rozłożone parasole. W pewnym momencie szef PO zaczyna po cichu doradzać Trzaskowskiemu, by podniósł parasol wyżej. – Wyżej parasol – instruował wtedy Trzaskowskiego Borys Budka.

W trakcie kolejnego fragmentu widać, jak parasol zostaje rozłożony nad tłumaczką na język migowy, przekładającą przemówienie prezydenta Warszawy. W pewnym momencie parasol przejmuje sam Trzaskowski, pozostawiając kobietę bez osłony przed deszczem.

Z tymi sytuacjami skonfrontowano sytuację, do jakiej doszło w trakcie dzisiejszego wystąpienia Andrzeja Dudy. Kiedy zaczął padać deszcz, prezydent odmówił zasłonienia się parasolem.

„To tylko parasol, a tyle prawd potrafi ujawnić. Trzy sceny, w których główną rolę w kampanii zaczyna odgrywać z pozoru nic nie znaczący przedmiot” – skomentował sprawę sam Liszkiewicz.

źródło:
Zobacz więcej