RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Z telewizji wyrzucono posła, który nazwał to po prostu ideologią”. Prezydent o LGBT

Dzisiaj próbuje się nam i naszym dzieciom wciskać ideologię, inną, nową, choć to też jest taki neobolszewizm – powiedział w Brzegu Andrzej Duda. Ubiegający się o reelekcję prezydent nawiązał do piątkowej dyskusji w TVN, gdzie dyskutowano na temat LGBT. – Jak silny jest ten prąd, pokazuje wczorajsza sytuacja, kiedy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który nazwał to po prostu ideologią – ocenił i dodał: „Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”.

Te fałszywe słowa do dziś przypisują prezesowi PiS. Kolenda-Zaleska i manipulacja w TVN

Po słowach, że LGBT „to nie ludzie, to ideologia”, dziennikarka TVN zaatakowała posła Porozumienia Jacka Żalka. Katarzyna Kolenda-Zaleska przerwała...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Andrzej Duda przypomniał o „Karcie Rodziny”, dokumencie, który podpisał w tym tygodniu. Jego głównym założeniem jest ochrona polskich rodzin – zapisano w nim także prorodzinne programy i ochronę instytucji małżeństwa oraz ochronę dzieci przed ideologią LGBT.

– Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, jak wyglądało budowanie tej ideologii i jakie poglądy głosili ci, którzy je budowali – mówił w Brzegu na Opolszczyźnie prezydent.

Jak zaznaczył, najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia jest fakt, że „część osób o preferencjach homoseksualnych nie utożsamia się z tym ruchem, z tą ideologią”. – Mają po prostu swoje preferencje i już; uważają, że to jest ich prywatna sprawa i że preferencje to jest rzecz, z którą nie należy się obnosić – dodał.

Podkreślił przy tym, że wszystkich ludzi darzy szacunkiem, ale nie pozwoli na to, by ideologizować dzieci.

– Nie po to pokolenie moich rodziców walczyło przez 40 lat, żeby ideologię komunistyczną wyrzucić ze szkół, by nie można było prać mózgów młodzieży, indoktrynować ich. Nie po to walczyli, żebyśmy teraz godzili się na nową ideologię, jeszcze bardziej niszczącą dla człowieka, która pod frazesami szacunku i tolerancji ukrywa głęboką nietolerancję i eliminację, wykluczenie wszystkich tych, którzy nie chcą jej ulec – podkreślił.

Żalek o LGBT: Oczywiście, że miałem na myśli ideologię, a nie ludzi

– Oczywiście, że miałem na myśli ideologię LGBT, a nie osoby homoseksualne (…) Każdy dziennikarz chce zrozumieć racje rozmówcy. To jednak nie była...

zobacz więcej

Nawiązał też do sytuacji ze studnia TVN24, gdzie w piątek dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska zaatakowała posła Porozumienia Jacka Żalka. Dopytywała go o jego zdanie na temat wpisu Joachima Brudzińskiego, który na Twitterze napisał, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”.

Odpowiedź polityka, że LGBT „to nie są ludzie, to jest ideologia” oburzyła dziennikarkę TVN.

– Są jakieś granice, także w tym programie, tak że ja panu bardzo podziękuję – powiedziała Kolenda-Zaleska.

– Ale to, że inaczej interpretujemy... (…) Pani redaktor, pani sugeruje, że jak nie było LGBT, to nie było homoseksualistów? Czy może się pani ocknąć? Ja rozumiem, że jest gorąco, ale ja bym bardzo prosił, homoseksualiści są od wieków – mówił Żalek, wyraźnie poirytowany tym, że źle zrozumiano jego słowa, gdy dziennikarka nakazała zerwanie połączenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej