RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żalek: nie jest odbieraniem człowieczeństwa homoseksualistom mówienie, że LGBT to ideologia

Joachim Brudziński napisał w mediach społecznościowych, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza” (fot. Getty Images/NurPhoto/Maciej Luczniewski)
Joachim Brudziński napisał w mediach społecznościowych, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza” (fot. Getty Images/NurPhoto/Maciej Luczniewski)

Mówienie, że LGBT to nie ludzie, lecz ideologia nie jest odbieraniem człowieczeństwa homoseksualistom – podkreślił poseł Porozumienia Jacek Żalek, który w piątek został wyproszony z programu TVN24. Według niego trwa wojna ideologiczna mniejszości seksualnych z rodzinami i katolikami.

Żalek o LGBT: Oczywiście, że miałem na myśli ideologię, a nie ludzi

– Oczywiście, że miałem na myśli ideologię LGBT, a nie osoby homoseksualne (…) Każdy dziennikarz chce zrozumieć racje rozmówcy. To jednak nie była...

zobacz więcej

W piątek poseł Porozumienia oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek uczestniczył zdalnie w programie „Fakty po Faktach”. W jego trakcie został poproszony o skomentowanie słów szefa sztabu Andrzeja Dudy Joachima Brudzińskiego, który napisał w mediach społecznościowych, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”.

– Pan by się podpisał pod tym? – pytała prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska. – Ja rozumiem, że chodzi o ideologię – odparł Żalek. Na co prowadząca odpowiedziała: „Nie, jest napisane wyraźnie: »Polska bez LGBT jest najpiękniejsza«”.

Żalek zapytał „co to jest LGBT”. Gdy dziennikarka TVN24 odpowiedziała, że „są to wszyscy ludzie homoseksualni, ludzie transseksualni”, poseł odparł: „To nie są ludzie. To jest ideologia”.

– Jak to nie są ludzie? Słucham? Co pan mówi? – pytała Kolenda-Zaleska. – No, to nie są ludzie. To jest ideologia – powtórzył poseł. Nagle dziennikarka TVN24 zakończyła wywiad. – Nie, proszę pana, są jakieś granice, także w tym programie. Ja bardzo panu podziękuję za naszą rozmowę, ponieważ jeśli pan mówi, że osoby LGBT, to nie są ludzie... – oświadczyła.

– Pani redaktor, pani sugeruje, że jak nie było LGBT (poseł błędnie używał wtedy nazwy „LGTB” – red.), to nie było homoseksualistów? Czy może się pani ocknąć, ja rozumiem, że jest gorąco, ale bym bardzo prosił – mówił Jacek Żalek. Kolenda-Zaleska wyraziła poczucie urażenia. – Pan mnie obrażał od początku programu, bardzo panu dziękuję – odparła.

Żalek w TVN: LGBT to ideologia, nie ludzie. Dziennikarka wyprosiła go z programu

Poseł Porozumienia Jacek Żalek próbował powiedzieć w TVN24, że to, co dzieje się współcześnie, to ofensywa ideologii LGBT, która ma zmienić...

zobacz więcej

W sobotę Żalek zaznaczył, że mówiąc „LGBT to ideologia, nie ludzie”, mówił o kontekście wpisu ministra Brudzińskiego, który nie chciał odbierać człowieczeństwa homoseksualistom czy osobom o innych orientacjach seksualnych, lecz jedynie podkreślić, że LGBT jest ideologią.

– Prywatne skłonności seksualne nie są przeszkodą do udziału w życiu publicznym, tak jak bycie blondynem czy łysym nie stanowi takiej przeszkody. Ideologia polega na tym, że tak jak w komunizmie klasa robotnicza miała być klasą uprzywilejowaną, tak tutaj mamy mniejszości jako grupę uprzywilejowaną. Ale tak jak klasa robotnicza nie była istotą komunizmu, bo ideologia to nie ludzie, tak tęczowa ideologia ma tyle wspólnego z homoseksualistami, co robotnicy z komunizmem – wyjaśnił.

Dodał, że „w myśl marksistowskiej doktryny wojna klas musi trwać”. – Wcześniej ta wojna była z elitami i właścicielami, teraz jest z rodzinami i chrześcijanami, tymi, którzy są przywiązani do tradycyjnych wartości – ocenił.

Według niego, Kolenda-Zalewska „jest tylko kalką marksistowskiego myślenia, wojna klas musi trwać, a teraz jest era wojny mniejszości seksualnych, kto nie jest rycerzem tej wojny, jest śmiertelnym wrogiem”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej