RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koncert na żywo dla bohaterów. Al Bano zaśpiewa dla medyków

Koncert dla pracowników medycznych w Taranto zagra m.in. Al Bano (fot.Getty Images/Corbis/Sergione Infuso)

Al Bano zagra Koncert dla bohaterów walczących z koronawirusem. Na scenie w mieście Taranto nad Morzem Śródziemnym włoski piosenkarz wystąpi wraz z orkiestrą i dwoma innymi artystami. Muzyki na żywo będzie mogło posłuchać 200 wybranych pracowników medycznych z regionu Apulia.

Wielkanoc w Mediolanie. Andrea Bocelli zaśpiewał w katedrze

Andrea Bocelli zaśpiewał na żywo w mediolańskiej katedrze. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa koncert odbył się bez udziału publiczności....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Koncert dedykowany lekarzom, pielęgniarzom i wolontariuszom zaangażowanym w walkę z Covid-19 nabierze wyjątkowego klimatu, dzięki wielkiej inscenizacji ze specjalnym systemem oświetlenia, jak podaje włoski dziennik „La Repubblica”.

Na nadmorskiej promenadzie w regionie Apulia w południowych Włoszech zagrają: Al Bano Carrisi, wykonawca pop Renzo Rubino, tenor Gianluca Terranova, a także lokalna orkiestra instytucji koncertowej „Magna Grecia” z Taranto. Dla wszystkich trzech muzyków będzie to pierwszy koncert na żywo od wybuchu epidemii we Włoszech.

Radny gminy ds. kultury Fabiano Marti zapewnia, że podczas epidemii nie zapomniano o sztuce, a teraz przyszedł moment, aby powrócić, „chociaż z wszelkimi potrzebnymi ograniczeniami”. Jak mówi dla włoskiego dziennika, gmina Taranto zdecydowała się „zrobić to w wielki sposób”.

Podkreśla, że „prawdziwymi gośćmi honorowymi wieczoru będzie 200 reprezentantów medyków i ochotników, którzy podczas strasznego okresu, który przeżyliśmy, pełnili służbę w ramach wolontariatu lub pracy zawodowej dla dobra społeczeństwa”.

źródło:
Zobacz więcej