RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Żalek w TVN: LGBT to ideologia, nie ludzie. Dziennikarka wyprosiła go z programu

– Pani redaktor sugeruje, że jak nie było LGBT, to nie było homoseksualistów? – mówił Jacek Żalek (fot. Facebook/Jacek Żalek)
– Pani redaktor sugeruje, że jak nie było LGBT, to nie było homoseksualistów? – mówił Jacek Żalek (fot. Facebook/Jacek Żalek)

Poseł Porozumienia Jacek Żalek próbował powiedzieć w TVN24, że to, co dzieje się współcześnie, to ofensywa ideologii LGBT, która ma zmienić stosunki społeczne i prawne. – To nie są ludzie, to jest ideologia – mówił o LGBT poseł Żalek. Słowa na tyle oburzyły prowadzącą Katarzynę Kolendę-Zaleską, że wyprosiła go z programu. – Pani redaktor, że jak nie było LGBT, to nie było homoseksualistów? Czy może się pani ocknąć? Ja rozumiem, że jest gorąco, ale ja bym bardzo prosił, homoseksualiści są od wieków – zdążył powiedzieć poseł, zanim go rozłączono.

Co Polacy myślą o ideologii LGBT? Zapytano o małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci

Z nowego badania pracowni Estymator wynika, że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna realizacji postulatów środowisk LGBT, takich jak...

zobacz więcej

Żalka zapytano, czy podpisuje się pod stwierdzeniem Joachima Brudzińskiego, który napisał na Twitterze, że Polska bez LGBT jest najpiękniejsza.

– Ja rozumiem, że chodzi o ideologię LGBT – powiedział Żalek. Kiedy Kolenda-Zaleska powtórzyła, Żalek zadał pytanie: „Ale co to jest LGBT, może mi pani powiedzieć?”.

– Homoseksualiści, transseksualiści itd. – stwierdziła dziennikarka.

Na to Żalek odpowiedział, że LGBT „to nie są ludzie, to jest ideologia”. Słowa te wzbudziły złość prowadzącej.

– Są jakieś granice, także w tym programie, tak że ja panu bardzo podziękuję – powiedziała wzburzona Kolenda-Zaleska.

– Ale to, że inaczej interpretujemy... (…) Pani redaktor, pani sugeruje, że jak nie było LGBT, to nie było homoseksualistów? Czy może się pani ocknąć? Ja rozumiem, że jest gorąco, ale ja bym bardzo prosił, homoseksualiści są od wieków – mówił Żalek, wyraźnie poirytowany tym, że źle zrozumiano jego słowa, gdy dziennikarka go wyłączyła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej