RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ulice w Ajaccio zamieniły się w rzeki. Gwałtowna powódź na Korsyce

Podczas akcji ratunkowej poszkodowany został jeden ze strażaków(fot. EPA/MICHEL LUCCIONI)
Podczas akcji ratunkowej poszkodowany został jeden ze strażaków(fot. EPA/MICHEL LUCCIONI)

Ulewne deszcze spowodowały powódź na Korsyce. Podczas akcji ratunkowej jeden ze strażaków doznał obrażeń. Życie w Ajaccio, głównym mieście południowej części wyspy, jest sparaliżowane.

Powodzie w południowych Chinach. Są ofiary [WIDEO]

Ulewy uderzyły w południowe regiony Chin, wywołując liczne powodzie. Centralna Stacja Meteorologiczna ogłosiła żółty alert pogodowy, który ostrzega...

zobacz więcej

Zalane ulice, podtopione samochody unieruchomione w strumieniach wody niosącej muł. To obrazy z Ajaccio, głównego miasta południowej części wyspy. Nad tym rejonem przeszły burze, których gwałtowność znacznie przekroczyła wcześniejsze prognozy i przewidywania meteorologów.

Na metr sześcienny spadło według szacunkowych ocen od 10 do 30 litrów wody, czyli tyle, ile pada tutaj w ciągu dwóch miesięcy.

Od 150 do 200 osób zostało ewakuowanych. Strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic, sklepów i arterii komunikacyjnych, z których wiele zamieniło się w potoki unoszące samochody. Życie w mieście jest sparaliżowane.

(fot. PAP/EPA/MICHEL LUCCIONI)
(fot. PAP/EPA/MICHEL LUCCIONI)

Straty materialne są znaczne – według wstępnych oględzin dokonanych przez merostwo Ajaccio, miasta, w którym urodził się przyszły cesarz Napoleon Bonaparte.

W czterech innych departamentach południowej Francji wprowadzono podwyższony stan zagrożenia burzami i ulewnymi deszczami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej