RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na termometrach upał, ale słońca niewiele. Pogoda na długi weekend

Mieszkańcom kilku regionów dadzą się we znaki burze i opady gradu (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Zbliżający się długi weekend w wielu miejscach kraju zapowiada się ciepło, a nawet upalnie – termometry wskażą 30 stopni Celsjusza. Jednak nie wszędzie można się będzie spodziewać letniej, słonecznej aury. Synoptycy zapowiadają kolejne burzowe dni i opady gradu.

Zanieczyszczenie powietrza, alergeny, alerty. Rusza nowa strona IMGW

W środę zacznie działać nowa strona IMGW, na której – obok map meteorologicznych do śledzenia zmian pogody w Polsce i krajach sąsiadujących –...

zobacz więcej

W środę w Polsce na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów, poza tym chmury i przejaśnienia. Na południu, w centrum i na wschodzie przelotne deszcz i burze, lokalnie z gradem.

Od 20 st. na południowym zachodzie do 27 na krańcach wschodnich. W górach i nad morzem: 15-19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne deszcze i burze, lokalnie z gradem. Od 21 st. na zachodzie, 24 w centrum do 29 na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na przeważającym obszarze kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem.

Konar przygniótł 18-latkę, męki przyniosło dochodzenie sprawiedliwości

Maj 2014 roku, w bezwietrzną pogodę na miejskim skwerze konar ważący kilkaset kilogramów spada na 18-letnią wówczas Marlenę Kaczmarczyk. Młoda...

zobacz więcej

Od 27 do 30 st., jedynie na północnym wschodzie nieco chłodniej, od 23 do 26. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.

W sobotę zachmurzenie na północnym zachodzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, i tam przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Od 18 do 23 st.

Niedziela zapowiada się najchłodniej. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Od 17 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany.

źródło:

Zobacz więcej