RAPORT

Pogarda

„Rodzina to miejsce, gdzie jest prawdziwa wolność. Dla mnie jest najważniejsza”

Najnowsze

Popularne

Dla mnie najważniejsza jest polska rodzina jako fundament naszego społeczeństwa, jako najważniejsza społeczna komórka, jako najważniejsza wspólnota; jako to miejsce, gdzie wychowuje się dzieci – zadeklarował prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Solca Kujawskiego, odnosząc się do programu 500 Plus, wspierającego finansowo rodziców.

Andrzej Duda zakasał rękawy. Co jeszcze go czeka?

„Kandyduje po to, by nikt nas o pięć lat nie cofnął, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował kłótnie. Nie na walce polega...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Dla mnie najważniejsza jest polska rodzina jako fundament naszego społeczeństwa (…), jako to miejsce gdzie jest prawdziwa wolność, jako to miejsce, gdzie to rodzice mają decydować o wychowaniu dziecka – powiedział we wtorek Duda w Solcu Kujawskim.

Jak zaznaczył, „to właśnie w ręce rodziców zostało powierzone wsparcie państwa polskiego w wychowanie dzieci w postaci programu 500+ wypłacanego w gotówce”. – Bo rodzice wiedzą jak wykorzystać pieniądze dla dobra dzieci. I to także jest przejaw wolności – powiedział.

Gowin: Ciężko pracuję, by wygrał Andrzej Duda

Starcie prezydenta Dudy z Rafałem Trzaskowskim jest starciem między Polską ofensywną, ambitną, taką która chce realizować śmiałe projekty, a Polską...

zobacz więcej

Duda ocenił, że „jeżeli politycy PO dojdą do władzy, będą likwidowali świadczenia społeczne, które zostały w ciągu ostatnich lat ustanowione”. – Oni nigdy nie tolerowali tego, by podział dóbr w społeczeństwie był sprawiedliwy – powiedział.

Prezydent zaznaczył, że za niespełna trzy tygodnie podejmiemy bardzo poważną decyzję co do tego, „czy to, co w Polsce było do tej pory robione, ten kierunek, który został wytyczony i przyjęty w 2015 r., czy on będzie mógł być w Polsce kontynuowany, czy nie”. – O to właśnie są te wybory – dodał Andrzej Duda.

Przypomniał, że podczas kampanii wyborczej w 2015 r. „ludzie protestowali przeciwko podwyższonemu wbrew ich żądaniom wiekowi emerytalnemu”. – Wbrew zobowiązaniom wyborczym PO-PSL. Przecież wtedy Donald Tusk w 2011 roku wprost w oko kamery mówił, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony, politycy PO to mówili. Kłamali. Kłamali wtedy, kłamią dzisiaj. Taka jest prawda – oświadczył prezydent.

– Nie oszukujmy się. Jeżeli okaże się, że oni dojdą do władzy będą likwidowali świadczenia społeczne, które zostały w ciągu ostatnich lat ustanowione dlatego, że oni tego nigdy nie tolerowali i nie tolerują tego, by podział dóbr w społeczeństwie był sprawiedliwy. By nie można było Polski okradać z 50 mld z VAT tylko, aby te pieniądze szły do zwykłych ludzi, którzy te podatki płacili – mówił Andrzej Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej