RAPORT

Pogarda

Czarnogóra zostanie otwarta dla grup turystów z Polski

Początkowo pojawiła się informacja o zamknięciu granic dla turystów z Polski (fot. Shutterstock/Giovanni Love)
Początkowo pojawiła się informacja o zamknięciu granic dla turystów z Polski (fot. Shutterstock/Giovanni Love)

Najnowsze

Popularne

Czarnogóra będzie otwarta dla grup turystów z Polski – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Kraj ten jako jeden z pierwszych postanowił otworzyć się na zagranicznych turystów już od początku czerwca.

Koronawirus. Ponad połowa mieszkańców włoskiego miasta zakażonych

Aż 57 procent mieszkańców Bergamo w Lombardii na północy Włoch miało kontakt z koronawirusem, w wyniku czego w ich organizmach rozwinęły się...

zobacz więcej

Władze Czarnogóry na początku czerwca opracowały listę państw, których obywatele mogą przyjeżdżać bez ograniczeń, jeśli w tych krajach jest co najwyżej 25 przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców. Początkowo na liście tych krajów nie było Polski.

„Czarnogóra otwarta dla grup turystów z Polski! Kilka dni temu przez int. przetoczyła się inf. o zamknięciu granic dla Polaków. Tłumaczyłem wtedy, że decyzja ma charakter kryterialny i czasowy i będzie skorygowana, o co zabiegaliśmy. Pierwsza korekta wchodzi w życie dzisiaj” – napisał na Twitterze Szynkowski vel Sęk.

Na liście, poza sąsiadami Czarnogóry, znajdują m.in.: Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Luksemburg, Niemcy i Izrael. Rząd Czarnogóry informował o pierwszych turystach, którzy zaczęli przyjeżdżać do ich kraju już w poniedziałek 1 czerwca.

Czarnogóra, starając się przyciągnąć europejskich turystów szukających bezpiecznego miejsca na spędzenie wakacji, reklamuje się jako miejsce wolne od koronawirusa, ponieważ oficjalnie nie odnotowano tu nowych przypadków zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Aktualizowana co tydzień lista krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać do Czarnogóry, znajduje się na stronie Instytutu Zdrowia Publicznego Czarnogóry.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej