RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnogóra zostanie otwarta dla grup turystów z Polski

Początkowo pojawiła się informacja o zamknięciu granic dla turystów z Polski (fot. Shutterstock/Giovanni Love)

Czarnogóra będzie otwarta dla grup turystów z Polski – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Kraj ten jako jeden z pierwszych postanowił otworzyć się na zagranicznych turystów już od początku czerwca.

Koronawirus. Ponad połowa mieszkańców włoskiego miasta zakażonych

Aż 57 procent mieszkańców Bergamo w Lombardii na północy Włoch miało kontakt z koronawirusem, w wyniku czego w ich organizmach rozwinęły się...

zobacz więcej

Władze Czarnogóry na początku czerwca opracowały listę państw, których obywatele mogą przyjeżdżać bez ograniczeń, jeśli w tych krajach jest co najwyżej 25 przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców. Początkowo na liście tych krajów nie było Polski.

„Czarnogóra otwarta dla grup turystów z Polski! Kilka dni temu przez int. przetoczyła się inf. o zamknięciu granic dla Polaków. Tłumaczyłem wtedy, że decyzja ma charakter kryterialny i czasowy i będzie skorygowana, o co zabiegaliśmy. Pierwsza korekta wchodzi w życie dzisiaj” – napisał na Twitterze Szynkowski vel Sęk.

Na liście, poza sąsiadami Czarnogóry, znajdują m.in.: Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Luksemburg, Niemcy i Izrael. Rząd Czarnogóry informował o pierwszych turystach, którzy zaczęli przyjeżdżać do ich kraju już w poniedziałek 1 czerwca.

Czarnogóra, starając się przyciągnąć europejskich turystów szukających bezpiecznego miejsca na spędzenie wakacji, reklamuje się jako miejsce wolne od koronawirusa, ponieważ oficjalnie nie odnotowano tu nowych przypadków zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Aktualizowana co tydzień lista krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać do Czarnogóry, znajduje się na stronie Instytutu Zdrowia Publicznego Czarnogóry.

źródło:

Zobacz więcej