RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burze nie odpuszczają. IMGW wydał ostrzeżenia

Alerty dotyczą pięciu województw (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem, które we wtorek wystąpią w województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim.

Posłuchaj, jak brzmi pole magnetyczne Ziemi [WIDEO]

Sonda BepiColombo wysłana w kierunku Merkurego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) przelatując nad ziemią zarejestrowała bardzo ciekawe...

zobacz więcej

Jak podał IMGW, na tym obszarze wystąpią burze z intensywnymi opadami deszczu do 30 mm. Wiatr może osiągnąć w porywach do 80 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu.

We wtorek na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. We wschodniej części kraju, na wschód od Kotliny Kłodzkiej, łódzkiego, Zatoki Gdańskiej, przelotne opady deszczu i burze, na wschodnich krańcach możliwy grad. Od 19 st. na Pomorzu, Warmii i w kotlinach górskich, około 21 st. na przeważającym obszarze kraju, do 27 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywy do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, a na Dolnym Śląsku możliwy przelotny deszcz. Od 16 do 22 st. na zachodzie, Podhalu i w centrum, a na wschodzie od 22 do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

źródło:

Zobacz więcej