RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarła liderka grupy stojącej za hitem „I'm so excited”

Bonnie Pointer miała 69 lat (fot. mat.pras.)

W wieku 69 lat w Los Angeles zmarła Bonnie Pointer, która wraz z trzema siostrami założyła zespół The Pointer Sisters wykonujący piosenki z gatunku rhytm and blues i pop. O śmierci artystki poinformował jej agent Roger Neal, który dodał, że przyczyną zgonu był atak serca.

Nie żyje legendarny gitarzysta rockowy

Współpracował z takimi gwiazdami muzyki rockowej jak Kiss, Motörhead W.A.S.P. czy Meat Loaf. W wieku 70 lat zmarł ceniony gitarzysta i producent...

zobacz więcej

Zespół powstał w 1969 roku z inicjatywy Bonnie, która przekonała swoje trzy siostry – June, Anitę i Ruth, dotychczas śpiewające w chórze kościelnym w Oakland (Kalifornia), do rozpoczęcia kariery estradowej.

Bonnie Pointer była solistką i najważniejszą członkinią zespołu, poczynając od pierwszych przebojów, takich jak „Yes We Can Can” i „Fairytale”. W 1977 zdecydowała się na karierę solową, która jednak trwała dość krótko.

Do zespołu dołączyła wówczas Issa Pointer, z którą jej siostry nagrały serię bardzo popularnych przebojów.

Pointer Sisters zdobyły serca słuchaczy w 1975 roku wydając singel „How long (betcha' got a chick on the side)”. Wkrótce nagrały kolejne hity „He's so shy”, „Slow hand”, „Automatic”, „Jump (for my love)” i największy przebój znany i lubiany do dziś „I'm so excited”.W latach 1973-85 zespół 13 razy zajmował pierwsze miejsce na liście 20 najpopularniejszych utworów w USA. The Pointer Sister trzykrotnie zdobyły nagrodę Grammy, a w 1994 r. zostały uhonorowane gwiazdą w Alei Gwiazd w Hollywood.

„The Pointer Sisters nigdy by nie powstały, gdyby nie Bonnie. Nasza rodzina jest przygnieciona bólem. W imieniu moich sióstr, moim i całej rodziny Pointer proszę was o modlitwę” – powiedziała Anita Pointer w opublikowanym oświadczeniu.

źródło:

Zobacz więcej