RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przed nami liczne burze i intensywne opady deszczu

Miejscami może wystąpić także grad (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

W przyszłym tygodniu nie wychodźmy z domu bez parasola. Przed nami liczne burze i intensywne opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W najbliższych dniach w okolicach Ziemi przelecą dwie spore planetoidy

W sobotę i poniedziałek naszą planetę miną dwie planetoidy (asteroidy) o sporych rozmiarach. Jedna z nich ma mieć nawet pół kilometra średnicy....

zobacz więcej

W poniedziałek opady wystąpią w niemal całym kraju, z wyłączeniem części centralnej i północno-zachodniej. Synoptycy prognozują, że w okolicach Zakopanego, Przemyśla, Białegostoku i Olsztyna wystąpią także burze. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm, lokalnie możliwe do 30 mm, W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 65 km/h. Na termometrach od 14 st. na zachodzie, w centrum około 20 - 22. do 27 st. na wschodzie.

We wtorek liczne opady deszczu w pobliżu Opola, Wrocławia, Szczecina, Koszalina i Gdańska. Burze pojawią się w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie i Suwałkach. Na termometrach od 16 st. na południowym zachodzie do 25 st. na Podlasiu.

Burze nadal będą pojawiać w środę. Wyładowania atmosferyczne prognozuje się dla województw dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Na pozostałym obszarze wystąpią opady deszczu. Na termometrach od 17 stopni w Małopolsce, 18 st, 19 st. miejscami na Śląsku, Pomorzu Zachodnim i nad morzem do 27 st. na Podlasiu. Dzisiejsze popołudnie także nie zapowiada się ciekawie.

źródło:
Zobacz więcej