RAPORT

Tusk kontra Tusk

Liczba ofiar koronawirusa, wypadków drogowych, samobójstw i głodu - niższa od aborcji

Katolicki portal powołuje się na dane ONZ (fot. PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)
Katolicki portal powołuje się na dane ONZ (fot. PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)

Łączna liczba ofiar koronawirusa i takich chorób jak malaria, rak i zakaźne, jak również samobójstw, ruchu drogowego i głodu jest na świecie znacznie niższa niż dzieci zabijanych w łonach swych matek – podał 5 czerwca hiszpański katolicki portal internetowy ForumLibertas.com. Według jego danych, opartych na materiałach ONZ, w okresie od 1 stycznia do 1 maja br. z wymienionych powyżej powodów śmierć poniosło około 12,2 mln osób, podczas gdy w wyniku aborcji zabito prawie 14,2 mln dzieci.

Chwalą się, że zrobiły 25 aborcji. Internauci łapią się za głowę

Radykalna grupa feministyczna „Dziewuchy dziewuchom” nie po raz pierwszy szokuje w sieci. „Liczba poprawnie przeprowadzonych zabiegów nie ma wpływu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z przedstawionych danych wynika, że wskutek wirusa COVID-19 zmarło w omawianym okresie na świecie 237 469 osób, na malarię – 327 267, samobójstwa popełniło 357 785 osób, wypadki drogowe pociągnęły za sobą śmierć osób a z powodu różnych chorób zakaźnych 4 331 251. Daje to łączną liczbę 12 175 780 ofiar.

Tymczasem w tym samym okresie odnotowano na świecie oficjalnie 14 184 388 zabiegów przerywania ciąży; przy czym rzeczywista ich liczba może być nawet wyższa, i to znacznie, zważywszy na to, że w wielu krajach aborcje są albo formalnie zakazane, albo ich dokonanie jest poważnie ograniczone, toteż zabijanie poczętych dzieci odbywa się pokątnie i nie ogłasza się ich prawdziwej wielkości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej