Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zbierają na najdroższy lek świata. Policjanci ze Śląska robią pompki dla Wojtusia [WIDEO]

Półtoraroczny Wojtuś cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni typu I). Jedyną jego szansą jest terapia nowatorskim lekiem, który uchodzi za jeden z najdroższych leków świata. Konieczne jest zebranie ponad 9 mln zł. W tym celu ruszyła akcja #GaszynChallenge, wymyślona przez tamtejszych strażaków. Wyzwanie podjęli także policjanci z Piekar Śląskich. Zasady są proste: 10 pompek i przekazanie drobnej wpłaty na leczenie Wojtusia.

Nie żyje 25-letni policjant. Po tragicznym wypadku pół roku walczył o życie

Po ponad półrocznej walce o życie, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł starszy posterunkowy Konrad Brenda, policjant Komendy Miejskiej Policji w...

zobacz więcej

SMA to najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, Zongelsma – wskazują autorzy akcji. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą potrzebującemu dziecku.

Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi.

Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego Wojtka z Galewic. Istnieje też lżejsza wersja wyzwania, gdzie zamiast pompek należy wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z Piekar Śląskich wyzwanie otrzymali od mundurowych z Zawiercia i – jak sami przyznają – podjęli się go bez wahania. Na placu przy komendzie ustawieni w kształcie serca w równym tempie wykonali dziesięć pompek. – Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a jego rodzicom wytrwałości! Jesteśmy z Wami – podkreślają.

Nominowali także do akcji kolejne trzy komendy miejskie policji: w Siemianowicach Śląskich, Bytomiu i Zabrzu.

źródło:
Zobacz więcej