Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Już ponad 7 mln przypadków koronawirusa na świecie. 400 tys. osób zmarło

Z powodu koronawirusa zmarło już 400 tys. osób (fot. PAP/EPA/FAROOQ KHAN)

Liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła w sobotę 7 milionów – poinformował w raporcie Reuters. Około 30 proc. przypada na Stany Zjednoczone, 15 proc. na Amerykę Łacińską. Liczba zgonów na całym świecie z powodu Covid-19 to 400 tys.

Francja w pandemii: co szósty młody pracownik na bruku

W Pałacu Elizejskim spotkali się przedstawiciele władz i największych central związkowych. Chodziło o wypracowanie wspólnych punktów widzenia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na Stany Zjednoczone przypada około jedna czwarta wszystkich ofiar śmiertelnych, ale liczba zgonów w Ameryce Południowej gwałtownie rośnie.

Liczba zgonów związanych z COVID-19 w ciągu ostatnich pięciu miesięcy jest obecnie równa liczbie osób umierających rocznie na malarię, jedną z najbardziej śmiertelnych chorób zakaźnych na świecie.

Pierwsza śmierć z powodu COVID-19 została zgłoszona 10 stycznia w Wuhan w Chinach, do początku kwietnia liczba ofiar śmiertelnych, według oficjalnych raportów rządowych, przekroczyła na świecie 100 tys..

Przejście od 300 tys. do 400 tys. zgonów zajęło 23 dni. Stany Zjednoczone mają najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych na świecie - prawie 110 tys.

Liczba ofiar śmiertelnych w Brazylii gwałtownie rośnie (35026), a kraj ten może wyprzedzić Wielką Brytanię(40 465), aby uzyskać drugą co do wielkości liczbę zgonów na świecie.

Uważa się, że łączna liczba zgonów jest wyższa niż oficjalnie zgłoszone 400 000, ponieważ w wielu krajach brakuje środków do przetestowania wszystkich ofiar, a niektóre kraje nie liczą zgonów poza szpitalem.

źródło:

Zobacz więcej