RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Pieniądze na wielkie inwestycje są dobrze wydawane

Cieszę się, że bezpieczeństwo naszego kraju, a przede wszystkim mieszkańców jest realizowane. To jest coś, na co mieszkańcy czekali od dziesięcioleci – mówił prezydent Andrzej Duda w sobotę na terenie inwestycji przeciwpowodziowej w widłach Wisły i Sanu we Wrzawach w woj. podkarpackim.

Andrzej Duda zakasał rękawy. Co jeszcze go czeka?

„Kandyduje po to, by nikt nas o pięć lat nie cofnął, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował kłótnie. Nie na walce polega...

zobacz więcej

Prezydent podkreślił, że to jedna z bardziej znaczących inwestycji dla bezpieczeństwa tego regionu, ale też dla krajowego systemu przeciwpowodziowego.

– To jest coś na co mieszkańcy czekali od dziesięcioleci, bo wały (te) były zbudowane jeszcze w okresie przedwojennym, a więc to jest inwestycja, która wzywała od bardzo, bardzo dawna – mówił Duda.

Jak wskazał, inwestycję tę prowadzą Wody Polskie współdziałając z Bankiem Światowym. – Cieszę się, że te wielkie pieniądze - 0,5 mld zł na cały program Wisła-Odra - cieszę się, że te pieniądze są dobrze wydawane – ocenił.

Duda relacjonował, że z rozmów z okolicznymi mieszkańcami słyszał pochwały „pod adresem pracowitości pracowników firmy, solidności wykonania tych wielkich robót ziemnych, budowlanych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej