Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Wielki pożar w centrum Amazona, ewakuowano setkę pracowników [WIDEO]

W wyniku pożaru zawalił się dach magazynu (fot. TT/ imaccswift; naye_lara18)

W Redlands w Kaliforni doszczętnie spłonęło centrum dystrybucyjne technologicznego giganta, firmy Amazon. Nagranie z lotu ptaka pokazuje, że w potężnym pożarze strawiona została większa część budynku, zawalił się też dach. Gęste smugi czarnego dymu widać było już z daleka.

Ogromny pożar magazynu pod Paryżem. Strażacy prowadzą działania

Ogromny pożar w magazynie tekstyliów w mieście Aubervilliers na północ od Paryża. Ogień był tak intensywny, że czarne kłęby dymu były widoczne...

zobacz więcej

Pierwsze zgłoszenia o pożarze strażacy otrzymali około godz. 5:30 nad ranem w piątek, czasu lokalnego. Rzecznik miasta Redlands, Carl Baker, powiedział, że do gaszenia wezwano zastępy straży pożarnej z całego okręgu San Bernardino i okolic. Akcja trwała kilka godzin.

W magazynie pracowało około 100 pracowników. Wszyscy ewakuowali się w bezpieczne miejsce, nie zgłaszano żadnych obrażeń – powiedział Baker, cytowany przez CNN.

„Cieszymy się, że wszyscy są bezpieczni i jesteśmy wdzięczni za wysiłki lokalnych strażaków i osób udzielających pierwszej pomocy” – czytamy w oświadczeniu firmy Amazon, przesłanym CNN. Jak zaznaczono, centrum dystrybucyjne obsługiwała zewnętrzna firma. Amazon zapewnia, że zaangażuje się w pomoc swojemu partnerowi.

Jim Topoleski, szef straży pożarnej w Redlands, powiedział, że ruszyło dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru. Jak dodał, budynek był nowy i miał najnowsze zabezpieczenia przeciwpożarowe. Amazon zaznacza, że pożar będzie miał minimalny wpływ na wysyłkę zamówień klientów, ponieważ mogą być one realizowane z innych lokalizacji.

źródło:
Zobacz więcej