Trzaskowski chce budzić rycerza z Giewontu. Gdy był wiceministrem, MSZ wygumkowało z góry krzyż

Z kadru z Giewontem „wygumkowano” krzyż. (fot. TT/Michał Adamczyk)

W 2014 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych zrealizowało spot promujący nasz kraj. W materiale nie oddano jednak wiernie rzeczywistości, a z kadru z Giewontem „wygumkowano” krzyż. Temat spotu wrócił teraz, gdy Rafał Trzaskowski w Zakopanem powiedział, że „czas, by rycerz z Giewontu się obudził, bo jest źle”. Ten sam Trzaskowski, który w 2014 r. był podsekretarzem stanu w resortem dyplomacji.

Posłanka PO przywitała Trzaskowskiego w Zakopanem. Porównała do wizyty Jana Pawła II

Rafał Trzaskowski odwiedził Zakopane. Posłanka PO z tamtego regionu przedstawiając nowego kandydata na prezydenta porównała jego odwiedziny z...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Część komentatorów oceniała spot jako udaną próbę promocji Polski. Produkcji trzeba oddać, że została zrealizowana w profesjonalny sposób, a wątek chłopca przekazującego ciekawe historie koledze – jest ciekawą próbą narracyjną podjęcia tematu.

Autorzy filmu wymazali jednak krzyż z Giewontu. Symbol zniknął też z inscenizacji wojsk walczących pod Grunwaldem.

O tym fakcie przypomniał dziennikarz Michał Adamczyk na Twitterze.


W sobotę posłanka PO z Zakopanego, Jagna Marczułajtis-Walczak, przedstawiając Rafała Trzaskowskiego porównała jego odwiedziny do wizyty Jana Pawła II z 1997 r. – Mamy nadzieję, że dzisiaj wizyta pana Rafała Trzaskowskiego będzie dla nas symboliczna i również będzie dla nas szczęśliwa – mówiła.

Gdy w 2014 roku MSZ publikowało spot z wymazanym krzyżem, Rafał Trzaskowski był podsekretarzem stanu w tym resorcie. Kierował nim wówczas Grzegorz Schetyna. 

źródło:
Zobacz więcej