Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Spadaj śmierdzielu”. Kandydat KO obraża i popycha dziennikarzy

– Spadaj śmierdzielu – usłyszał szef portalu tvp.info Samuel Pereira w trakcie konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego, kiedy próbował dowiedzieć się jakie jest stanowisko kandydata KO wobec Antify. Jak się okazało, mężczyzną, który wypowiedział te słowa, a później popchnął dziennikarza, jest kandydat KO w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Jacek Wiśniewski.

Trzaskowski chce budzić rycerza z Giewontu. Gdy był wiceministrem, MSZ wygumkowało z góry krzyż

W 2014 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych zrealizowało spot promujący nasz kraj. W materiale nie oddano jednak wiernie rzeczywistości, a z kadru...

zobacz więcej

– Czy popiera pan działania Antify? Obiecał pan odpowiedzieć – próbował zadać pytanie Trzaskowskiemu Pereira.

– Spadaj śmierdzielu – usłyszał dziennikarz od stojącego obok mężczyzny.

Pereira próbował się dowiedzieć od niego, dlaczego to powiedział.

– Dlaczego pan mnie obraził? Jak się pan nazywa? Wstydzi się pan swojego nazwiska? Pan obraża dziennikarza w trakcie konferencji prasowej, a teraz wstydzi się swojego nazwiska – mówił do mężczyzny.

– Takiej śmierdzącej telewizji nie udzielam żadnych informacji – stwierdził. W pewnym momencie popchnął Pereirę. Nazwał też Telewizję Polską „barachłem”.

Jak się okazało, mężczyzną tym jest kandydat KO w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Jacek Wiśniewski.

W lipcu 2017 r. w trakcie jednej z opozycyjnych manifestacji kamery zarejestrowały jego podobne zachowania. Popychał wtedy dziennikarza Michała Rachonia, kiedy ten filmował zgromadzenie.

źródło:
Zobacz więcej